Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dangerziom

Łączenie dwóch routerów w jedną sieć

Polecane posty

Witam. Wczoraj otrzymałem drugi dekoder od NC+ do multiroomu. Niestety aby otrzymać sygnał do drugiego dekodera jest potrzebny nie tylko sygnał z anteny ale także i połączenie internetowe.

Nie jestem w stanie puścić połączenia przez kabel z routera nadrzędnego ponieważ pokój w którym jest dekoder jest oddalony o jakieś 15-20 metrów.

W skrócie:

Zakupiłem wczoraj router, chciałbym połączyć go z routerem nadrzędnym przez wi-fi.

Router nadrzędny:

Sagemcom F@st 3764

Router podrzędny:

Tp-link TL-WR740N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że w ten sposób WIFI będzie służyć tylko do łączności pomiędzy routerami, tzn. nie podepniesz żadego kompa pod WIFI, tylko po kablu będziesz musiał wszystko podłączać?

Do tego by móc połaczyć dwa routery, ten drugi musi mieć funkcję Acces Pounta, a ten TPLINK jej nie ma.

Nie widzę w tym TP linku funkcji Acces Pointa. Jest WDS, ale żeby to działało to drugie urządzenie też musi mieć WDS, a znowu w spefikacji tego Sagema nic nie ma o WDS...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze nic straconego. Zależnie od wersji, możesz wgrać OpenWrt (http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n). Po jego wgraniu w sofcie powinna znaleźć się opcja AP Client.

Wgrywasz OpenWrt na własne ryzyko. Tego typu zabiegi nie powinny być wykonywane przez osoby niedoświadczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za bardzo połapać się na tej stronce, nie widzę dokładnie downloadu, kiedy wchodzę do indexu attitude_adjustment nie mam bladego pojęcia gdzie wyszukać odpowiedniego folderu. Wersja routera to 4.24

Edit. Poradziłem sobie, tylko teraz potrzebuje kogoś aby wytłumaczył mi jak to wszystko pokonfigurować.

Ps. Politan, właśnie zdobyłem doświadczenie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...