Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ernie1979

Karta graf Msi 460 GTX cyclone GWARANCJA

Polecane posty

Witam!

Wszystkie plagi egipskie mnie spotkały.

Ram, głośniki i karta graficzna.

Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność

( tak średnio co 5 min)

((A czasem niebieski ekran))

Na szczęście na kartę mam 3 letnią GW.

Na co ją reklamować?

Przegrzewa się?

Próbowałem zainstalować starsze sterowniki. I NIC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację komputera w tym model markę i moc zasilacza. W zasadzie nie ma pewności, że to karta szwankuje mimo, że wszystko na to wskazuje. Może być winny zasilacz, dysk(towarzyszą Ci przy tam ściny i zwiechy komputera?) Piszesz, że masz problem z pamięcią ram, rozumiem, że to już rozwiązałeś i można wykluczyć ją z grona podejrzanych? Poza tym przed wysłaniem na gwarancję najlepiej by było przetestować kartę na innym kompie, jeżeli tam również będzie szwankować to będzie wiadomo, że coś z nią nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/edit

Temperatury na procesorze (te maksymalne) pod jakim obciążeniem? W ogóle masz nieciekawe temperatury, zarówno dysków, płyty głównej jak i procesora. Na procku masz duży rozrzut temperatur, chłodzenie dobrze dociśnięte (to może być też wina krzywego IHS)?

Jeśli masz mechaniczne uszkodzone chłodzenie, to nie wiem czy Ci to przyjmą na gwarancję. No i to też może powodować przegrzewanie karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przestarzałe zalecenia mówią, iż do 45 stopni jest ok, zatem przedstawiasz wyjątkowo radykalny pogląd. Jednak nie liczą się poglądy, a fakty. =]

Klik i klik.

Jak widać, dla Seagate'a autora tematu nawet 75 stopni nie jest straszne, natomiast średnie temperatury osiągane przez oba dyski to odpowiednio: 38 i 43 stopnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HDD począwszy od 'nowszych' (30GB Samsung ATA66) po najnowsze - i nigdy w żadnym nie miałem bs. Niektóre z kompów pracowały dniami/tygodniami - i nic. Miałem Samsungi, miałem Seagate, WD i Hitachi - nigdy żaden nie uklęknął.

Porównując to do typowej awaryjności dysków twardych i biorąc pod uwagę, że zawsze moje HDD miały niskie temperatury - coś w tym musi być. Do tego dysk w moich komputerach zawsze musiał być zamontowany pod odpowiednim kątem (zawsze poziomo w moim przypadku, chociaż wiem że dyski nie lubią 'skośnych') i zawsze był porządnie przykręcony - a komp nie był ruszany podczas pracy.

Jeden jedyny dysk jaki uległ uszkodzeniu podczas mojej eksploatacji to był Samsung SP F1 750GB, kiedy próbowałem go podłączyć przez przejściówkę SATA/ATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy? Temperatury dysków erniego1979 są całkowicie w porządku i tyle. =)

Jak już tak sobie opowiadamy... Miałem/mam masę różnych dysków i tylko na jednym realokowane sektory (żyje nadal), tyle że takowe nie robią się od zbyt wysokiej temperatury (no chyba, żeby była aż taka, że nadtopiłaby dysk ;]). Natomiast przeważnie temperatury dysków miałem/mam mniej więcej takie jak autor tematu. Na obecnym dysku systemowym, który ma ponad pięć lat, średnio w spoczynku trzydzieści parę stopni, a przy użytkowaniu dochodzi do ponad czterdziestu. Dysk jest zdrowiutki jak ryba (trzy dni temu mi się nudziło i go przeskanowałem w MHHD, i nawet wolnych sektorów nie było oprócz kilku "stupięćdziesiątek"). :)

BTW, co - w świetle Twojej teorii - miałaby zrobić większość posiadaczy laptopów? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temperaturze karty nic nie wiemy, więc na ten temat nic nie powiemy. ;]

Natomiast jeśli są artefakty... to wiadomo, że trza o nich "wspomnieć", gorsza sprawa, że - jak już pisał hajper - uszkodziłeś fizycznie chłodzenie karty, więc mogą być problemy z reklamacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to uszkodzenie chłodzenia mogło przyczynić się do uszkodzenia karty...

BTW, co - w świetle Twojej teorii - miałaby zrobić większość posiadaczy laptopów? chytry_prosty.gif

Większość posiadaczy laptopów to nie wiem, ale wiem że dużo laptopów idzie na gwarancję właśnie przez temperatury.

Co do samych dysków - nie znajdzie się raczej bezpośrednich liczb od producentów, ile i jakich dysków pada, ale używaną 2.5" dużo ciężej dorwać niż 3.5". Już prędzej wymontowaną z kieszeni zewnętrznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...