Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zaqxsw

Problem z monitorem asus vw192s

Polecane posty

Jak w temacie mam problem z monitorem asus vw192s. Ostatnio dostałem ten monitor i tam jakoś działał przez kilka dni potem chciałem zagrać w merto last light odpalam i pojawił się napis out of range i wogóle nic się nie chciało włączyć menedżer zadań i tym podobne i zresetowałem kompa i się normanie niby włącza i się znowu ten sam napis się pojawia out of range. Podłączyłem mój stary monitor i wszystko normalnie działa a chcę korzystać z tego asusa. Proszę o pomoc.

Karta graficzna geforce gtx 650

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus vw192s (19", 1440x900 - 16:10) to był mój poprzedni monitor. Pamiętam, że napis "Out of Range" pojawiał się kiedy źle ustawiałem odświeżanie ekranu. Sprawdź w zaawansowanych ustawieniach ekranu (panel sterowania) w zakładce "Monitor" czy przypadkiem nie masz ustawionej zbyt dużej wartości (np. 75 Hz albo wyżej). Domyślnie dla tego asusa było bodajże 59 Hz. Posprawdzaj także ustawienia w sterownikach karty graficznej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

1. Karta jest podana wyżej 2. Jeśli chodzi o sterowniki do karty to na pewno są aktualne 3. Dokładnie nie wiem co o znaczy natywna a ogólnie miałem ustawioną 1600x1024 bo przy innych miałem kawałek pulpitu ucięty a przy innych ten sam napis Out of Range 4. D-Sub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem tkwi w złym ustawieniu rozdzielczości. To jest przyczyną wyłączania się ekranu w aplikacjach pełnoekranowych i grach. Tak jak pisał kolega wyżej, zmień rozdzielczość ekranu na 1440x900, bądź niższą z zachowaniem proporcji 16:10, np. 1280x800...

P.S: Rozdzielczość natywna to dokładnie ta rozdzielczość, która jest podana w specyfikacji monitora i jednocześnie dokładna ilość pikseli, z których składa się ekran. U ciebie ekran składa się z 1440 pikseli poziomo i 900 pionowo, co daje nam rodzielczosć natywną 1440x900 o proporcjach 16:10 (tak mi się łezka w oku zakręciła, bo teraz działam na monitorze 16:9, a 16:10 bardzo mi odpowiadało.. icon_wink.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...