Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Rozwiązany: Błędy internetowe

Polecane posty

Coś ostatnio zaczęło mi się dziać z internetem. Niby działa wszystko jest ok, ale są takie małe problemiki. Typu, nie wczyta strony, ale po refresh już ona wskakuje. Nie doczyta dwóch, trzech czasem wszystkich zdjęć na stronie. Czasem wyskoczy, że internetu nie ma wcale, a czasem, że tylko serwer nie odpowiada. Internet działa cały czas, ale takie małe problemiki denerwują, gdy trzeb klikakrotnie wczytać stronę, aż zadziała w pełni poprawnie. Resetowałem router, konfigurowałem ponownie, ale nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że czasem się coś nie doczyta to normalne jest, jednak jeśli zdarza się to nagminnie to:

1) czy dzieje się tak na wszytskich przeglądarkach

2) masz najnowszą wersje przeglądarki

3) wyczyść historię przeglądarki

4) uruchom cmd i wpisz ping z parametrem -p. Najpierw pinguj swój router, a potem jakąś stronę www (np. ping wp.pl - t), tak po pare minut i zobacz czy gubi jakieś pakiety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to tak na operze jak i na google chrome.

Wersję wydaje mi się, że są najnowsze, a internet mam radiowy (w sensie, antena>--kabel--router--kabel--> komputer).

uruchom cmd i wpisz ping z parametrem -p. Najpierw pinguj swój router, a potem jakąś stronę www (np. ping wp.pl - t), tak po pare minut i zobacz czy gubi jakieś pakiety

nie za bardzo potrafię się tym posługiwać.

To jest o tyle dziwne, że podczas, gdy w jednej zakładce nie ładuje się np. cda, wyskakuje, że nie ma neta, to na drugiej normalnie pisze wiadomości na fb, bez żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij start, wpisz "cmd", naciśnij enter.

W nowym oknie wpisz: "ping wp.pl -t" i enter i teraz patrz na parametr czas, czy jest mniej więcej jednakowy (czyli czy np. w jednej linijce nie ma 25 m/s, a w drugiej 200) i czy cały czas leci ta lista jednokowo czy pojawiają się w między czasie jakieś komuniaty.

Późnej zrób to samo tylko zamiast "wp.pl" wpisz adres ip swojego routera (np.192.168.1.1). Jeśli nie znasz adresu routera w cmd wpisz "ipconfig", a pozycja "brama domyślna" to właśnie ten adres (no chyba, że kabel od anteny masz podpięty pod wejście lan do routera, to trzeba inaczej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na router mam coś takiego:

ooopng_nnssqpn.png

Zaś na wp.pl:

grrpng_nnssqhh.png

To mega irytujące, ponieważ na stronie nie doczytuje zdjęć i różnych elementów bardzo wybiórczo.

Dwie strony wczytywane w tym samym momencie: jedną wczyta drugą nie. Tak dzieje się od kilku dni. Niedawno tworzyłem sieć domową między laptopem, a komputerem. Nie jestem pewny, ale nie wiem czy wyniku jakiegoś kombinowania nie założyłem sieci od nowa z tamtego laptopa. Niemniej resetowałem router, ustawiając hasła i nazwę sieci już z tego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w pingach jest pies pogrzebany. Ale dla pewności, że to wp nie było tymczasowo zmulone:

1) http://www.pingtest.net/ wejdź tutaj i sprawdź swoje pingi

2) Spinguj jakieś inne strony, jeśli dalej będą takie różnice to znaczy, że routerek ci pada albo twój dostawca neta coś posuł.

Możesz też podać model routera, czy kabel od routera masz podpięty pod wan/lan czy może pod gniazdo antenowe w routerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tak. Już odpowiadam: Pingując inne strony wyniki mam podobne, ale przy niektórych stronach (jak np. facebook) wartości są mniej więcej stałe, ale wysokie 150-200. Czy im wyższa wartość tym lepiej? Model mojego routera to TP - Link WR740N.

A kable mam podpięte w następujący sposób: Od anteny leci kabel do modemu. Z modemu do routera i do routera podpięty drugi wiodący do komputera. Nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć. Tu zdjęcie (jakość obrazu nie lepsza od jakości internetu na ten moment)

ooopng_nnaehqq.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping to czas przesyłu sygnału na linii komputer-serwer-komputer. Im mniejszy tym lepiej. Internet radiowy zawsze ma znacznie wyższe pingi niż internet po kablu.

Sprawdź, czy antena się nie przekrzywiła. Jak daleko jesteś od nadajnika?

EDIT:

@down

O, to w takim razie coś się poprawiło w ciągu ostatniego dziesięciolecia. (: Pamiętam, jak miałem radiówkę i nadajnik 100 metrów od domu a i tak pingi poniżej 100 nie schodziły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podłączałeś te kable do routera, czy firma od neta przyjechała i ci je podłączyła?

Im niższy wartości w pingu tym lepiej. I wyższy ping tym strony będą się wolniej ładować, a jak zbyt wysoki, to upłynie limit czasu żądania i strona się nie załaduje. Ty masz pingi stanowczo za wysokie.

O kable pytałem, ponieważ możliwe, że kabel od anteny możesz podłączyć do portu lan na routerze (tego żółtego) co zmniejszy ci pingi. Oczywiście trza będzie w takim wypadku pobawić się w konfiguracje routera, żeby to działało.

Możesz też podłączyć ten kabelek co idzie do niebieskiego portu bezpośrednio do komputera i wtedy sprawdź pingi.

I raczej nie masz modemu tylko Access Point, jak możesz to podaj jego dane.

@Entyrop: ja mam na radiówce ping 23-25, więc nie wiem czy taki sporo wyższy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. nie wiem czy to modem. To jest mała kostka, od której odchodzą 3 kable. Zasilacz, radiowy i ten od routera. Spróbuję zrobić jak mówicie. Kable podłączałem sam dokładnie wg. instrukcji w konfiguracji routera, która była na płycie z routerem. Spróbuję po przełączać te kable. Ale to dziwne co mówicie. Pinki wysokie, ok. 150-200 to np. facebook, który ładuje się dość szybko i nie pamiętam, by kiedykolwiek wyskoczył błąd serwera. Zaś cda, gdzie pingi to najmniejszy ok. 30 największy nawet 300 (przy czym wyższe wartości rzadziej) już czasem się chrzani. Mogę wam pokazać screenshoty z raportami pongów tych stron, które wywalają się najczęściej. Sprawdzę antenę i przełączę kable i zobaczymy czy to pomoże. Dzięki za dotychczasową pomoc smile_prosty.gif

[edit]

nie wiedzieć czemu na razie wszystko działa poprawnie, zatem nic nie zmieniam. Proszę jednak o nie usuwanie tematu na wypadek powrotu problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...