Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackout

Duże temperatury AMD Athlon x64 Dual Core 4200+

Polecane posty

Siema wszystkim, ostatnio mam problem z moim starym komputerem , postanowiłem go troszke podreperować itp. wymieniłem w nim paste termo-przewodzącą na cpu , gpu i na płycie głównej

Ale problem polega na tym że temperatury zamiast spadać na procesorze to rosną w góre.

Z rok temu temperatury były w normie, w spoczynku spokojnie 35 stopni w stresie max 50

lecz z czasem temperatury ciągle rosły więc niedawno postanowiłem coś z tym zrobić

Ale ciągle jest to samo za pierwszym razem temperatury w spoczynku 55 stopni a w stresie 70.

Potem zmieniłem znowu paste i nadal to samo ... już chyba 3 albo 4 razy kłade od nowa paste

i ciągle ten sam problem , napewno robie wszstko okej ;) Tylko nie wiem czego to wina .

Czy to procesor ma z czymś problem czy radiator . Dzisiaj znowu położyłem paste na nowo

i przy pierwszym uruchomieniu w biosie pokazało temp cpu 30-34 stopnie , a przy następnym

starcie już pokaząło 45 w spoczynku a w stresie 55 stopni(czasem 60) troche lepiej niż wcześniej ale jak dla mnie to nadal za dużo bo kiedyś było mniej . Co mam z tym zrobić?

Pasta Revoltec thermal grease, nie jest jakaś super no ale temp. na karcie graficznej zmalały na

płycie głównej też ale czemu na procku nie ? :/

Amd athlon x64 x2 4200+ (chłodzenie box AM2)

Asus M2N-E SLI

A-DATA 2x 1Gb DDR2 + 1Gb Kingmax DDR2

GeForce Asus GT440

Modecom feel (coś tam) 600W

P.S Dzisiaj również używałem tej pasty na procesorze Intel Atom w Hp mini

i temperatury odrazu spadły ... więc raczej wykluczam wine pasty

Sory że się rozpisałem ale wole wszystko opisać co i jak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle żeś tej pasty naładował, ale mam nadzieję, że przed ostatnim nałożeniem dokładnie wyczyściłeś pozostałości po poprzedniej warstwie? Poza tym tak na sucho ciężko cokolwiek stwierdzić, zrób pomiar temperatur, odpal program HwMonitor, pograj w coś 10-15min i zrób screen z odczytem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem że z mojej strony wszystko jest zrobione na tip-top , wszystko wyczyszczone , radiator spolerowany , pasta również dobrze nałożona .... aż tak zielony nie jestem . Wiele razy już to robiłem i za każdym efekt zadowalający

Jutro zapodam screeny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem , ale odświeżam temat.

Wstawiam screena temperatur w spoczynku i w stresie

Najniższa była 46-49 stopni a najwyższa 55-58 po 2 godzinach grania w Empire Total War

Więc chciałbym zapytać czy to są poprawne temp. dla tego procka i chłodzenia ?

A i zastanawiam się czy nie włożyć do niego chłodzenia "boxowego" od AM3 ponieważ podobno są lepsze niż

te starsze radiatory od AM2 i cichsze... bo będe miał jedno wolne na stanie, pomogło by to coś ?

plik.png

P.S Jeszcze rok temu temperatury w spoczynku wachały się w 35 stopniach a w stresie max 50-53 stopnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są ok. Co prawda temperatura w spoczynku jest dość wysoka (nie wiem czemu taka jest), ale w końcu liczy się ta w stresie, a owa jest całkiem normalna i sporo brakuje, aby osiągnąć dopuszczalne maksimum (71 stopni). Jak chcesz jeszcze zobaczyć jakie będą temperatury przy większym obciążeniu, odpal test CPU w programie OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...