Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

murzynpracuje

Rozwiązany: Wyłączane komputera podczas grania

Polecane posty

Cześć!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Radeona 6870 od Asusa. Jakieś pół roku temu coś się stało z moim 4870 i na okres przejściowy włożyłem 2400. Wcześniej z 4870 było generalnie wszystko dobrze i patrząc na pobór mocy 4870 i 6870 to w sumie jest podobnie i nie przejmowałem się za bardzo zasilaczem. Wczoraj podczas grania w Metro 2033 komputer wyłączył się nagle bez żadnego ostrzeżenia tak jakby prąd w całym domu padł. Nie przejąłem się tym za bardzo ale podczas dzisiejszego grania w Timber and Stone znów komputer się wyłączył co mnie już lekko zirytowało.

Core Temp pokazuje że mój procek w stresie ma ponad 70* a CCC pokazuje również ponad 70* na karcie graficznej.

konfig

proc Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 MHz

grafika Radeon HD 6870 Asus

płyta główna Asus P5Q-L

2x2 Gb DDR 2 (kingstone chyba)

Zasilacz Chieftec GPS-550AB-A (550 W)

Win 8 64x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby było rzeczywiście maksymalnie 70 stopni na procku, to nie byłby to powód do wyłączania się kompa. Zrób na początek test procesora w OCCT i zobacz, czy coś się stanie. Potem test PSU i ewentualnie GPU (tu IMO, jeśli chce się mocno obciążyć kartę, lepiej użyć programu FurMark; monitoruj przy tym temperaturę, jeśliby zaczęła być za wysoka - powiedzmy powyżej 90 - przerwij).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi poradziłeś żebym zrobił te testy bo na OCCT po 8 minutach temperatura wynosiła prawie 90* a na testach GPU wyszło w FurMarku kilka sekund po rozpoczęciu testu temperatura przekraczała 90*. O procesor bym się nie martwił ponieważ kiedyś, gdy bardzo nierozważnie go używałem temperatura dochodziła do 110* i wtedy też się wyłączało, bardziej mnie martwi karta. Podczas grania w Battlefield 3(wysokie ustawenia) temeperatura karty doszła do 104* a procesora zaledwie 77*. P.S. Nie wiedziałem jak zrobić test PSU, czy mógłbyś to jakoś opisać, wysłać jakiś link, albo co?

Problem prawdopodobnie zażegnany:okazało się że chłodzenie na karcie jest odłączone. Mimo to dalej będę monitorował temperatury i jakby co to się odezwę. DZIĘKI ZA POMOC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...