Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

terraxus

Rozwiązany: dziwne spadki płynności obrazu

Polecane posty

Witam. Mam dziwny problem od około miesiąca.

Otóż ogólnie komputer działa bez problemowo. Grzać się nie grzeje, pastę nawet wymieniłem, przedmuchałem wszystko co się dało, kable podopinałem.

Problem polega na tym, że czasem gdy nie ruszam myszką lub nie robię nic klawiaturą przez kilka minut, monitor wchodzi w jakiś tryb oszczędzania fps czy kij wie co, co skutkuje tym że ogólnie cały ekran odświeża obraz co kilka sekund lub w ogóle. Gdy tylko poruszę myszką lub zrobię cokolwiek natychmiast nadrabia on straty w ułamku sekundy.

Problem jest o tyle upierdliwy przy oglądaniu filmów z dysku (przy youtube nic sie nie dzieje), gdy co 3-4 minuty muszę chociaż pacnąć myszkę żeby uniknąć zwiechy.

Poza tym monitor działa bez zarzutów.

Problem pojawił się w zasadzie znikąd, nic nie było zmieniane w systemie, nic nie instalowane.

Sterowniki graficzne zaktualizowałem ale nic to nie dało.

Ogólnie komputer może działaś cały dzień i dopóki na nim coś robię to nic się nie dzieje, ale gdy tylko zostawię go samego na 5-10 minut, prawie staje w miejscu (sam komp cały czas działa poprawnie, dźwięk leci, tylko obraz stoi). Jednak nic się nie dzieje gdy na przykład zostawię na wierzchu przeglądarkę, pulpit lub po prostu coś co się nie rusza.

Kompletnie jestem zdezorientowany, jakikolwiek pomysł będzie przydatny

Windows 7 64-bit Home

Intel Core i3 2120

8Gb ram

zasilacz SilentiumPC Deus 500w

GeForce 550 Ti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor masz LED?

z tego co wiem jak jest przez dłuższy na jednym obrazie, potrafi on zastygnąć. Monitor jest dobrze wietrzony?

mało prawdopodobne bo zazwyczaj takie akcje są kiedy trzymasz naprawdę długo taki monitor bezczynnie, a nie 5-10min. Swoja droga-Yoyo wejdziesz jeszcze na mój temat?

Sprawdzilbym jeszcze czy monitor działa podobnie z innym sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...