Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Legogolas

Rozwiązany: Problem z kartą sieciową?

Polecane posty

witam kilka godzin temu przyszli monterzy z Orange by zainstalować w moim domu technologię vdsl (zamówiłem internet 40mb/s + telewizje) i dysponując 2 komputerami sprawdziłem prędkość internetu w speedteście po zainstalowaniu technologii - na laptopie brata jest to ok. 21 mb/s, natomiast na moim komputerze stacjonarnym prędkość waha się między 0,5 mb/s a 4 mb/s co sami przyznacie jest bardzo dziwne. Jako problem typuję moją "karte sieciową" za który służy urządzonko usb dołączanie do mojego starego modemu. Urządzonko to tp-link 54mbs | TL-WN321G. Czy problem z internetem wynika z ograniczeń tego urządzenia? (np. nieobsługiwanie vdsl). z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć ~40 Mbps musisz się i tak przerzucić na technologię 'n' (802.11n) [router o ile nie obsługuje n również do wymiany], ale jeśli wystarczy ci ~20 Mbps możesz zostać przy 802.11g. Problemem może być tutaj karta lub zasięg. Jak daleko od routera znajduje się twój komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop może mieć mocniejszą kartę sieciową. Ściągnij i zainstaluj program InSSIDer, ustaw filtry aby widoczna była tylko i wyłącznie twoja sieć i wstaw screen. (Możesz to samo zrobić na laptopie brata, będziemy mieli porównanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...