Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cinol90

HP Pavilion DV6-2015ew padł bios

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam pewien problem z notebookiem HP Pailion DV6-2015ew, mianowicie z kodów błędów LED HP, oznacza to, że padł bios (kontrolki migają dwa razy).

Laptop po włączeniu się włącza, ale na ekranie nic nie widać...

W internecie dużo osób znalazłem z podobnym problemem, ale nie znalazłem jakiegoś jasno opisanego poradnika jak to naprawić. Pobrałem bios w formacje .FD, mianowicie plik wygląda tak 3635F13.FD, niestety tutaj pojawiają się schody i chciałbym zapytać czy idzie w jakiś sposób wrzucić ten bios na pendrive by laptop wystartował?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wgrywaniem BIOSu bym poczekał, bo może da się to naprawić prościej.

Zakładam, że wykonywałeś już reset sprzętowy. Jeśli nie, to sprawdź, czy on pomoże.

Usuwałeś partycję HP_TOOLS? Jeśli nie, to na niej powinna być kopia BIOSu i wtedy może zadziałać metoda opisana tutaj. Może również zadziałać utworzenie dysku HP_TOOLS na USB i recovery z niego. Tu jest opisane jak coś takiego stworzyć.

Jeśli i to nic nie da, to najlepiej by było skontaktować się z pomocą techniczną HP (jeśli problem występuje często, to być może mają gotowe rozwiązanie), a jeśli to odpada to czytaj dalej.

Możesz spróbować metody opisanej tutaj. Jeśli i to nie zaskoczy, to parę postów niżej jest nieco bardziej skomplikowana metoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...