Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sehaniaxi

Problem z internetem, freezami i bluescreenami

Polecane posty

Witam was...

Mam poważny problem ze swoim komputerem, czasami prowadzający mnie na skraj załamania nerwowego, podobnie jak dziś. Mianowicie, komputer, kupiony ok. 3 lat temu, od ok. 2 ma problemy. Niestety nie mam pojęcia od czego to zależy. Czasami, gdy np. Gram w jakąś grę i jednocześnie rozmawiam na skype lub ts'ie, ogólnie przy większych obciążeniach systemu, komputer się freezuje na ok. 6s. Zawsze na tyle samo. Pół biedy jak już sfreezuje. Jednak czasem po tym internet mi się wyłącza. Czasem po chwili wraca, czasem jednak nie. W drugim przypadku, nie wyszukuje żadnych sieci, a po naciśnięciu "Napraw" komputer freezuje na amen, wyskakują dwa artefakty ( w lewym górnym rogu i w miejscu ikonki myszki). Czasem po tym wyskakuje bluescreen. Ogólnie nie ma reguły, nie wiadomo kiedy się trafi, ale jak już trafi, potrafi załamać. Komputer po formacie, dalej ma ten sam problem. Próbowałem czyścić, skanowałem, robiłem dosłownie wszystko. Pomóżcie, bardzo was proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest ok. Co do Bluescreena, pobierz program BlueScreenView. Służy on do odczytywania plików minidump zawierających informacje o błędach. Program sam skanuje folder domyślny w poszukiwaniu plików i wyświetla je w oknie programu(po załadowaniu zrób screen z okna programu). Czasami trzeba wskazać je ręcznie, ale to zależy od systemu jaki posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego, tylko w sumie przydałyby się jeszcze informacje o pliku który powoduje błąd. Zrób jeszcze screen z okienka które pokaże się po dwukliku na plik który znajduje się na liście.

Albo jeszcze prościej. Przesuń suwak górnego panelu w prawo tak, aby była widoczna kolumna Caused By Driver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wygląda mi to raczej na problem sprzętowy. Niemniej jednak możesz spróbować zaktualizować sterowniki od karty graficznej i najważniejsze - od chipsetu. Podaj też pełną konfigurację komputera wraz z modelem marką i mocą zasilacza oraz system jaki posiadasz. Profilaktycznie możesz sprawdzić też temperatury(odpal program HwMonitor następnie pograj w coś 15-20min i zrób screen z programu) chociaż wątpię żeby to powodowało problem. Następnie włóż płytkę z Windowsem uruchom konsolę cmd i wpisz w niej sfc /scannow, polecenie to sprawdzi integralność plików. Możesz też użyć polecenia chkdsk /f aby spróbować naprawić błędy na dysku. Jeżeli to nie pomoże to zaczniemy sprawdzać sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa XP Professional z SP3 ( Wersja 2002) . Komputer to Intel Core 2 Duo, E8400, taktowanie 3.00Gz, 2 GB ramu. Karta graficzna to Asus EAH4770 Series 1GB. Moc zasilacz to prawdopodobnie 230V. Nie bijcie mnie za bycie laikiem, totalnie nie znam się na komputerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka : Tracer 4Life Hell Fire Silent.

Model : 4Life/450 HF .

Przed chwilą przeczytałem, że ten zasilacz ma watów 450, więc przepraszam za dezinformacje :P

Z innej beczki : Cały ranek ściągałem patch Do BF BC2 i przy samym końcu internet znów się zrył... I od nowa. Między innymi takie sytuacje doprowadzają mnie do stanu białej gorączki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...