Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gregorr

Problem z Ruterem Cisco WRV210

Polecane posty

Witam!

Jak w temacie mam problem z ruterem, dostałem od znajomego ruter CISCO WRV210. Ponieważ po 6 latach mój stary Linksys WRT54GL odmówił posłuszeństwa i co chwilę się zawieszał.

I teraz tak:

Ruter przez jakiś czas u niego działał ale że się przeprowadził i tam miał z kablówki inny ten leżał. Mówił że niestety już teraz nie pamięta czy zmieniał cos w ustawieniach bo ktoś mu to kiedyś konfigurował.

Ja na starcie chciałem go zresetować do ustawień fabrycznych z tego co wyczytałem w instrukcji w tym modelu odbywa się to przez 15s przytrzymanie przycisku reset co też uczyniłem, lecz myślę że to raczej nic nie dało bo w większości ruterów jakie konfigurowałem/posiadałem po resecie na 1s wyłącza się dioda power. Tutaj wszystkie diody świecą cały czas.

Próba połączenia się z ruterem przez którąkolwiek z przeglądarek przez jego standardowy adres IP 192.168.1.1 nic nie daje przeglądarka nie może znaleźć strony. Wygląda to tak jakby miał zmienione ustawienia z fabrycznych na jakieś własne a reset nie działa.

Podpinam screany z ipconfig oraz otoczenia sieciowego po podpięciu rutera do kompa.

Jakieś pomysły jak go zresetować bądź do niego się zalogować?

Przeszło mi przez myśl że może jest on po prostu uszkodzony.

post-46932-0-35007100-1373300454_thumb.j

post-46932-0-92848200-1373300460_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przypisać karcie sieciowej statyczny adres tak jak poniżej, wtedy spróbuj dostać się na stronę konfiguracyjną routera.

IP: 192.168.1.10
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1

Jeśli to nic nie da to spróbuj adresu IP 169.254.38.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...