Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kolnid

Rozwiązany: windows 7 problem

Polecane posty

Witam.

Mam następujący problem. Popsuł mi się WIndows i nie chce się uruchomić. Bios wykrywa cały sprzęt, dlatego myślę że to właśnie Windows. Przed zainstalowaniem na nowo chciałbym skopiować ważne pliki, które są na dysku C. Nie mam możliwości wyjęcia dysku i skopiowania go na innym komputerze. Wpadłem na 2 pomysły, ale nie wiem czy wypalą dlatego się was pytam:

1) Instalacja Windowsa na dysku D. Czy to ma sens? Będę mógł wtedy odpalić nowy system i przekopiować ważna pliki na pendriva albo dysk D? Czy jednak to nie zadziała, bo system musi być na C?

2) Odpalenie WIndowsa z pendriva i skopiowanie tych plików. Tutaj nie wiem czy takie coś się da zrobić. Chodzi mi o odpalenie nowej kopii z pendriva, a nie zainstalowanie z niego. Jest coś takiego możliwe? Google znajduje mi tylko poradniki do instalacji z pendriva. Jeżeli jest to do zrobienia to proszę o wyjaśnienie jak i pomoc przy stworzeniu takiego pendriva.

To wszystko dotyczy laptopa Acer Aspire E1-571G.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dostęp do innego komputera możesz sobie na pendrivie zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa i spod niego skopiować pliki.

Instalowanie na innej partycji też jest jakimś wyjściem. Jednak moim zdaniem najlepiej zrobić to, co napisałem wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komputera innego mam dostęp, ale nie mam jak do niego podłączyć hdd. Na linuksie nie znam się (nigdy nie miałem) dlatego nie wiem czy dam radę. A nie da się zrobić tego co proponujesz, ale z Win 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux nie jest jakimś trudnym systemem, przynajmniej te podstawowe dystrybucje. Któraś z płyt z CD-Action zawierała nawet jedną, właśnie w razie takich awarii, a w piśmie był ona opisana (chyba że pomyliłem magazyny).

Znalazłem opcję zainstalowania Windowsa 7 na pendrive: http://www.rmprepusb.com/tutorials/make_pe3 potrzebna jest płyta w Windowsem 7. Nie wiem jednak czy na pewno to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Windowsa na dysku D bo wydawało mi się z tym najmniej roboty. Po zainstalowaniu nie widział żadnych z prywatnych plików na C. Nawet wolne miejsce na dysku zwiększyło się o 7GB (pokazywało tyle w "Mój Komputer"). Nie wiadomo czemu, ale po tej instalacji udało się też odpalić Windowsa z C i pliki już były widoczne. Nie rozumiem tego, ale dane zabezpieczone i problem rozwiązany. Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...