Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

egon446

Pytanie o wydajność.

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich kolegów forumowiczów,

chciałem zapytać jak powinna(mniej więcej) wyglądać wydajność mojego kompa(jeżeli tak można nazwać laptop).

Specyfikacja:

Proc. Intel i5 2450 taktowanie 2,5ghz

Ram. 4gb(chyba taktowane 1333)

Karta graf. GeForce GT 630M

Win 7.

Jest to lapek firmy Packard bell easynote ts.

Cały problem polaga na tym, że mimo iż nie jest to najgorszy sprzęt (thx X360,PS4) to krztuszą się na nim takie gry jak Dead Space 2, DayZ czy World of Tanks(na świeżym systemie):/ Nie wiem czy powinienem udać się do serwisu żeby sprawdzili czy karta działa poprawnie, czy nie...

Jeśli chodzi o karty(bo jest też zintegrowana)- w opcjach nvidii wybrałem żeby to GeForce był używany.

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT630M demonem wydajności nie jest.

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy wydajność laptopa jest na poziomie, na jakim być powinna - sprawdź programami pokroju 3dmark2011 czy SiSoftware Sandra (wydajność dla poszczególnych elementów z możliwością porównania do takich samych). Jak zapuścisz 3dmarka, to będziesz też mógł porównać do takich samych maszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność powinna być pomiędzy 1000 a 1500 punktów.

Jesteś pewny, że pracuje grafika dedykowana?

Ile ma pamięci przypisanej?

Jakie masz sterowniki do karty graficznej?

Procesor przestawia taktowania na wyższe pod obciążeniem? Mobilne obniżają taktowanie, gdy nie są używane/są mało używane, czasem jest problem, żeby pod dużym obciążeniem pracował z najwyższym taktowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny bo w panelu nvidii wyłączyłem automatyczne wybieranie, i ustawiłem żeby korzystało z dedyka.

Pamięci ma 1 Gb.

Jak sprawdzić czy przestawia taktowanie procek? Wiedziałem, że jak jest niepotrzebna pełna moc procesora to obniża taktowanie ale miałem nadzieje, że to działa dobrze.

Testowałem oczywiście na baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...