Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LuckyLuke266

Wykrywa 2 GB RAM pomimo posiadania 3 GB

Polecane posty

Hej. Problem tak jak w temacie. Tzn. pamiętam , że miałem kiedyś włączone 3 GB , ale do jakiejś starszej gry było mi potrzebne bodajże właśnie 2 GB więc jakoś zmieniłem na włączone tylko 2 GB. I ostatnio zauważyłem spadek płynności w niektórych grach , a w dodatku przy uruchamianiu gry Fahrenheit ( na początku jest taka analiza systemu ) pokazało mi , że mam dostępne właśnie tylko 2 GB. Jeśli dobrze pamiętam to chyba da się jakoś znowu włączyć te 3 GB. Mam Windows 7 Ultimate 32 bit więc chyba mogę wykorzystywać całe te 3 GB. To się chyba włączało przez wiersz poleceń , jakąś komendą czy coś w tym stylu. Prosiłbym o jakiś w miarę dokładny poradnik jak to włączyć , bo trochę nie ogarniam. Z góry dzięki za pomoc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o możliwości wyłączenia kości RAMu.. Google też nic nie wie.

Swoją drogą - jak to było ci potrzebne 2GB? Im więcej ,tym lepiej jak by nie patrzec :P

I ostatnio zauważyłem spadek płynności w niektórych grach

Spadek płynności czyli? Opisz dokładniej. W ogóle gorzej działają ,czy spadki pojawiają się po pewnym czasie?

Wątpie żeby te spadki powodował RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem 3 GB RAM-u , bo pamiętam , że instalowałem jakąś starą grę i miała strasznie zjechaną płynność przy 3 GB , a na jakimś forum ktoś napisał , żeby ustawić tylko 2 GB. A co do spadków płynności to w np. Black Opsie II czy RE 6 chodzi o to , że gry teoretycznie działają normalnie , ale co jakiś czas są różnego rodzaju przycinki , raz dłuższe , raz krótsze o różnej intensywności. A co wyłączenia to tak jak pisałem : nie znam się na tym. Jakiś koleś napisał jak wyłączyć , to tak zrobiłem. Zresztą da się też np. wyłączyć rdzeń procka. A poza tym z tego co wiem to raczej nie wyłączyłem kości , tylko chyba ustawiłem dostępne tylko 2 GB. Wiem , że to było jakaś jedna , prosta komenda żeby to włączyć z powrotem , ale nie mogę sobie jej przypomnieć ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - jak to było ci potrzebne 2GB? Im więcej ,tym lepiej jak by nie patrzec tongue_prosty.gif

Teoretycznie tak, ale w praktyce nie zawsze sie to sprawdza. Kiedy wyszla pierwsza ARMA, to nie chciala sie uruchomic na systemach majacych wiecej niz 3GB RAM. Przez dlugi czas Czesi z Bohemii Software nie potrafili rozwiazac tego problemu (nie jestem nawet pewien, czy ostatecznie sobie z tym poradzili), a ja zeby pograc w ARMA musialem z mojego owczesnego kompa wyciagnac jedna kosc pamieci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, może chodzi Ci o pamięć wirtualną/plik stronicowania? Bo tą można zmniejszyć. PPM na Mój komputer->właściwości->Zaawansowane ustawienia systemu->Zaawansowane->w rubryce wydajność kliknij ustawienia->przejdź na kartę zaawansowane i sprawdź rozmiar pliku stronicowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...