Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbik96

Zmiana Windowsów

Polecane posty

Witam!

Otóż mam następujący problem:

Na moim komputerze PC jest zainstalowany Win8, ale kupiłem go po "promocyjnej" cenie, znaczy: miałem Win7 i każdy kto go kupił przed jakimś tam okresem miał zniżkę na win8.

I teraz tak: Win8 ściągnąłem, wypaliłem na DVD i upgradeowałem 7. Więc zasadniczo 7 nie mam, ale mam płytkę od 7. I tu mam pytanko: czy tę Siódemkę (OEM sad_prosty.gif ) mogę wgrać na laptop siostry? Muszę to zrobić bo już jest praktycznie nie do odratowania, a nie wiem czy mogę ryzykować... tongue_prosty.gif

Ale mam też płytkę z WinXP (też OEM) ze starego komputera i tu też mam pytanko: czy tą płytką nie mogę jakoś przywrócić systemu do stanu zanim cokolwiek zainstalowałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku systemu w wersji OEM jedna licencja zezwala na instalację tylko na jednym komputerze, nie można jej przenosić na inne komputery. Tak więc na 99% nie zainstalujesz tego na laptopie.

Ale mam też płytkę z WinXP (też OEM) ze starego komputera i tu też mam pytanko: czy tą płytką nie mogę jakoś przywrócić systemu do stanu zanim cokolwiek zainstalowałem?

Możesz doprecyzować? Chodzi Ci o to, że na kompie na którym masz zainstalowany ten XP chcesz zainstalować system od nowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli licencja jest do tej samej wersji Windowsa co masz na płycie to nie ma znaczenia. Samą instalkę możesz mieć z innego źródła, ważne tylko żeby system się zgadzał(np. licencja do wersji Home nie będzie działać jeżeli na płytce jest Pro itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...