Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mbn10

Słuchawki Creative Fatal1ty - problem z mikrofonem (zanikanie dźwięku)

Polecane posty

Otóż zakupiłam owe słuchawki i za pomocą Audacity postanowiłam wypróbować mikrofon. Na początku trochę się przeraziłam, że go nie wykrywa, jednak okazało się, że jest odbierany jako domyślny mikrofon wbudowany do laptopa. Uruchamiam Audacity, nagrywam się i nie widzę żadnych fal (jedynie pod koniec były piski). Okazało się, że za słabo podpięłam mikrofon. Próbuję jeszcze raz. Przy podłączeniu zaczęłam słyszeć siebie. Nagrywam głos i po jego odtworzeniu słyszę się magnetycznie i coraz ciszej, do momentu, w którym głos zanika. Podłączam i odłączam mikrofon - wszystko perfekcyjnie! Zrobiłam sobie małą przerwę, a później jak się okazało "perfekcyjne" działanie było spowodowane nie podpięciem mikrofonu i nagrywaniem tym, który jest wbudowany do laptopa. Odsuwam mikrofon od ust tak, aby się nie słyszeć, nagrywam. Dźwięk nie jest magnetyczny i nie zanika. Ponowna próba. Dźwięk nie jest magnetyczny i zanika. Kolejna próba, zanika, kolejna, zanika i tak cały czas. Ktoś wie może w czym tkwi problem?

EDIT: Miałam przy okazji ściągniętego GoldWave. Tym razem dźwięk raz głośniejszy, raz cichszy mimo to, że mówię cały czas takim samym tonem. Po odsunięciu głos był cichy więc za pomocą tego programu zrobiłam korektę i okazało się, że słychać tylko na jedną słuchawkę (wydaje się, że rozmówca jest gdzieś z prawej), do tego całość brzmi jakbym stała 5 metrów od mikrofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...