Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pablocb

Dziwny problem z obrazem/komputerem

Polecane posty

Witam,

mam dość dziwny problem.

Przy użyciu grafiki powyżej 15% (przeważnie nieraz jest mniej raza więcej) ekran przechodzi w stan bezczynności (uśpienia) a wiatrak od grafiki przyspiesza i zwalnia kilka razy po czym komputer się zawiesza (przeważnie po 30 sekundach). Wciśniecie restartu nie pomaga, dalej jest przyspieszanie i zwalniania prędkości wiatraczka (od grafy) a ekran nie zaskakuje wygląda to tak jak by się sam resetować albo coś w tym stylu. Problem pojawił się pierwszy raz w maju po czym odłączyłem grafikę i nie używałem jej przez około 2 tygodni po czym ją podłączyłem ponownie problem znikną, i pojawił się znowu tydzień temu. Zaskoczyła potem na 1 dzień po czym zaczęło się od nowa. Tym razem nawet wiatraczek padł.

Karta to: Asus Radepn HD6770 DDR5 1GB

Płyta Głowna: Gigabyte GA-M68MT-S2P

Procesor: AMD Athlon II X2 250

Zasilacz: Corsair CX500

TAK: mam najnowsze sterowniki

TAK: karta jest czysta (nie ma kurzu itp.)

średnia temperatura przy 100% była 55-60 stopni C

Mam nadzieje że znajdę odpowiedz na tym forum na mój problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kartę na innym komputerze? Jeśli problem będzie podobny, to najwidoczniej wina stoi po stronie karty graficznej. Zalecałbym jej dokładne przeczyszczenie i nałożenie świeżej pasty termoprzewodzącej. Jak tam wygląda sprawa z temperaturami karty? Użyj do tego HW Monitor. Możliwe, że się ona przegrzewa.

EDIT

Gdy karta ci się odpali, spróbuj zwiększyć jej obroty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek przeczytaj dokładnie a zauważysz informacje nt temperatur:P

Jedyna rada to tak jak wyzej, sprawdzić na innym kompie. Jeśli problem będzie dalej występował pozostaje oddać kartę na gwarancję do serwisu, bo podejrzewam że okres gwarancyjny obejmuje jeszcze Twoją kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...