Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Khorne

Notoryczne wywalanie do pulpitu

Polecane posty

Od jakiegoś czasu (napewno po tym jak odwiedził oficjalny serwis i skończyła się gwarancja) mój laptop zaczął mnie wywalać na pulpit co jakiś czas (ok. minuty, czasem mniej) gdy włączam jakąkolwiek grę. Update'y DirectX i sterowników raz się kończą errorem, raz nie, ale to nic nie daje. Co muszę zrobić? Sformatować dysk? Pójść z tym do nieoficjalnego serwisu? Kupić nowego?

W razie czego mogę podać specyfikację laptopa, ale nie wiem czy ona ma cos z tym wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikację podaj. Poza tym napisz, co naprawiali w serwisie. Jeśli nie masz nic przeciwko formatowi, to go zrób, jeżeli problem będzie nadal występował, będziemy prawie pewni, że wina leży po stronie sprzętu.

BTW, sprawdzałeś temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 2.26Ghz 3MB L3 cache

NVidia Geforce GT 320M

3GB Memory

DirectX 11

Z tego co pamiętam w serwisie tylko wyczyścili układ chłodzenia, software'u chyba nie ruszyli ;P

Wiesz, formatowania wolę póki co unikać, bo nie wiem czy wszystkie potrzebne płyty jeszcze mam ^.^'

Mój laptop praktycznie od zawsze się strasznie nagrzewał (dlatego był w serwisie - nadal się nagrzewa, ale nie tak, że się wyłącza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie masz wszystkich płyt... One nie są potrzebne. Pod laptopem masz naklejkę microsoftu z numerem seryjnym windowsa oraz wersją. Gdy formatujesz komputer jak normalnie wstukujesz ten kod. Musisz mieć tylko pewność, że masz właściwą wersję windowsa. Potem pozostaje kwestia sterowników, które ściągasz ze strony np nvidia, a te stricte do laptopa ze strony producenta np Asus, wybierasz co chcesz, a nie jak na tych 4-5 płytach dvd które nagrywasz przy pierwszym uruchomieniu, gdzie masz jeszcze sporo syfu ponad to co potrzebne. W zasadzie nie ma się czego bać, nieco bardziej jest to uciązliwe, bo trzeba samemu wszystko ściągać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy coś serwis "zepsuł", być może po prostu nic nie zrobił. Poza tym nie ma stuprocentowej pewności, że to wina temperatury, ale prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie (tak czy owak nie powinno być takiej temperatury).

BTW, po jakim czasie grania robiłeś screena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem masterem od komputerów, ale czy przypadkiem komputer przy przegrzaniu procesora nie restartuje się/wyłącza??

Miałem tak w stacjonarnym jak i niejednym laptopie który trafił do mnie.

Wywalanie do pulpitu to raczej wina jakiegoś programu, tak na mój rozum.

No i dwa, piszesz, że wszelkie updaty sterowników kończą się errorm. A to się raczej nie dzieje w stresie tylko przy temperaturze normalnej pracy. Więc problem leży według mnie po stronie softu.

W msconfig wyłącz wszystko co zbędne, zrestartuj komputer. Ja bym od tego zaczął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ogólnie masz rację, gdy się coś grzeje (nie wiadomo, czy jeszcze jakiś komponent miejscami się nie przegrzewa; programom nie można do końca ufać), to najczęściej są ściny, restarty itp. Jednakowoż bywa z tym różnie (mogą np. pojawiać się bluescreeny), a tu ewidentnie temperatura procesora jest za wysoka, więc zaczynać trzeba jednak od tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 po kilku minutach, ewidentnie czuję pod wsadem (gdzie jest układ chłodzenia) że jest gorąco, choć wiatraczek jest cicho.

@Woozi27 przed serwisowaniem właśnie się tak nagrzewał, że był emergency shutdown. Wszystkie zbędne programy wyłączyłem i restartowałem kompa, ale nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyłączenie - parafrazując klasyka - to już ostateczna ostateczność ("najwyższy stopień przegrzewania"). Widocznie jednak coś tam zrobili (tylko byle jak) i temperatury są odrobinę niższe. No, ale jak już po kilku minutach gry było 98 stopni (nie wiem też tego jaka to była gra, mocno obciążającą kompa, czy słabo), to można się spodziewać, że procesor może osiągnąć jeszcze wyższą temperaturę.

BTW, masz podstawkę chłodzącą (zbyt wiele temperatur nie obniży, ale zawsze)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Remember Me - nie jakiś potwór wśród gier, ale ładnie i płynnie chodzi.

Nie mam, po serwisowaniu planowałem. A wcześniej opierałem na książkach, tańsze to :P (w sensie tylnia krawędź na książkę, tak że między biurkiem a lapkiem jest przerwa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie zawsze myślę, że jak coś nie będzie śmigać jak u Ciebie, to jeszcze przed formatem utworzę sobie dodatkowy profil (ten windowsowy) i tam zobaczę czy dana rzecz dalej będzie występować. Albo na gościu otworzyć...

Przegrzewanie przegrzewaniem, ale szczerze to mi już nic więcej do głowy poza formatem nie przychodzi.

Jak dla mnie Twój laptop ma coś spieprzonego z układem chłodzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: sprawdzam Saint's Row the Third, i odpala się w wersji directx 9 (żadnego wywalania do pulpitu, grzecznie i ładnie), zaś w wersji Dx 10/11 w ogóle, początkowo myślalem że tylko na profilu gościa, ale tak jest na każdym. Wciąż nie mogę zrobić update'a Dx'a i nie zrobiłem reinstalki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj porządnie sterowniki karty graficznej (klik) i zainstaluj je ponownie (ewentualnie zmień na inne).

Grzanie grzaniem, ale z sytemem też chyba jest coś nie tak.

ale to tylko sterowniki, nie directx?

@Khorne Wywala cię do pulpitu, czyli: a) okno się zamyka, b) okno traci fokus i jest minimalizowane?

b) okno traci fokus i jest minimalizowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

Steam

Saints Row: The Third - Steam

Steam

Saints Row: The Launcher

Steam

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

Saints Row: The Third

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

Saints Row: The Third

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

Steam

C:\Users\Yoorass\Desktop\Focus.exe

Program Manager

Bez tytułu ? Notatnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...