Skocz do zawartości
Krigor

Pytania do Krigora

Polecane posty

Hej Gregorius :)

Czy mozesz powiedziec, iz praca / wspolpraca z CDA jest pewnym spelnieniem marzen? Zawsze chciales robic to co teraz i ksztalcisz sie (ksztalciles sie) w tym kierunku? I rozumiem, ze masz zamiar zagrzac miejsce w redakcji na dluzej? ;)

Powim ci w tajemnicy, ze slyszalem od Ghosta, ze jestes najpowazniejszym kandydatem na wskoczenie na miejsce elda, ktory zmienia status na wspolpracownika. Cieszymy sie? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak standardowo zacznę: jak trafiłeś do CDA? Czy tylko piszesz do modulatora? Kto ma większy staż: ty czy enki? :P I w jakim miejscu jesteś na drabinie redaktorskiej? Daleko ci jeszcze do pełnego etatu?

Całkiem dawno temu już zacząłem pisać do ActionMaga, poznałem wielu fajnych ludzi i dostałem się na studia do Wrocławia. Nastepnie dwa lata temu przyszedłem na praktykę do CDA, napisałem kilka recenzji gier na komórki, jakieś newsy. Potem dostałem pierwszą zapowiedź, jakiś rok temu pierwszą recenzję... i jakoś tak wyszło. :)

Nie, nie piszę tylko do Modulatora. Nie licząc recenzji i zapowiedzi udzielam się też w dziale sprzętowym.

Co do Enkiego - nie wiem, trzeba by pytać Qn'ika, kiedy go zwerbował.

Jeśli chodzi o miejsce drabinie redaktorskiej... Było już świetnie, powoli acz skutecznie się wspinałem, ale przyszli hydraulicy i... odetkali redakcyjny pisuar. I tym niecnym oraz podstępnym i perfidnym sposobem znów jestem na samym dole ;). A poważnie - nie jestem tu nikim poważnym ani poważanym, ot - studenciak dorabiający sobie na boku :>.

Etat? Za wysokie progi ;). Przede mną jeszcze co najmniej dwa lata nauki, więc pytanie nie ma sensu raczej.

Czy mozesz powiedziec, iz praca / wspolpraca z CDA jest pewnym spelnieniem marzen? Zawsze chciales robic to co teraz i ksztalcisz sie (ksztalciles sie) w tym kierunku? I rozumiem, ze masz zamiar zagrzac miejsce w redakcji na dluzej? ;)

Szczerze mówiąc, jako dzieciak i czytelnik nigdy nie marzyłem o pracy w CDA. Nigdy mi to nawet przez myśl nie przeszło. Po prostu nie podejrzewałem, że mam na tyle umiejętności by ktokolwiek chciał mnie drukować ;). A na dziennikarstwo chciałem iść bo mi się pisanie spodobało i chciałem spróbować się z tego utrzymać (swoją drogą, pomysł głupi - szczególnie patrząc na niektórych kumpli z polibudy).

Powim ci w tajemnicy, ze slyszalem od Ghosta, ze jestes najpowazniejszym kandydatem na wskoczenie na miejsce elda, ktory zmienia status na wspolpracownika. Cieszymy sie? ;]

jak już mówiłem, póki co mam studia (nawet dwa kierunki :P) i o etatach nie myśle. Po prostu robie swoje.

Moze gdzies juz o tym wspominales - jesli tak to najwyrazniej mi to umknelo, ale zaryzykuje i zapytam :) Pracowales czas temu jakis w pismie Reset?

Nie. Jeśli chodzi o pracę w pismach związanych z komputerami, to CDA było pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Twoja ulubiona gra?

W sumie to mam trzy ulubione starocie.

Pierwszy Unreal - za boski klimacior i niesamowitą muzykę, której do tej pory słucham często; a także obydwa Fallouty - za całokształt. Nawiasem mowiac, planuje na wakacje przejść obydwie części jeszcze raz, tak w oczekiwaniu na trójkę. Poza tym, to na Falloucie anglika się uczyłem :).

A jesli chodzi o nowe tytuly - powiem za kilka lat, niech sie uleza najpierw. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że studiujesz dwa kierunki, jeden to dziennikarstwo, a drugi? Czy w przyszłości gdy skończysz studia masz zamiar dalej współpracować z CDA?

Etnologie - czyli nauke o motylach lub wulkanach, jak kto woli ;). A co do drugiego pytania - jak bedzie sposobnosc, to czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etnologie - czyli nauke o motylach lub wulkanach, jak kto woli ;). A co do drugiego pytania - jak bedzie sposobnosc, to czemu nie?

Bardzo mnie to cieszy, ale w takim razie jeżeli studiujesz etnologię, może mógłbyś jakiś fajny dział zrobić w CDA (za zgodą przełożonych) na temat właśnie owej etnologii i na przykład połączył wiedzę o grach i dziennikarstwie z etnologią. Taka mała sugestia.

Powodzenia w nauce. ;)

Edytowano przez Lokiwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz konsolę? Jeżeli tak to jaką i jakie posiadasz na nia gry? ;) Ile czasu i przeważnie kiedy przeznaczasz na granie dla przyjemności? Z góry dzięki za odpowiedź

Nie mam zadnej konsoli. Choc w sumie... Gdzies w domu wala sie Pegasus, ktorego nawiasem mowiac raz do peceta podlaczylem :).

Dla przyjemnosci? Hmmm.... Ostatnio kilka godzin w tygodniu gora i przewaznie nocami, bardzo poznymi. Troche czasu brakuje. Niedawno od Company of Heroes oderwalem sie jak juz switalo. Wylaczylem kompa, dwie godziny snu i do CDA :P. A pozniej Ghost mowi, ze ludzie sklinaja jak ekspres do kawy nie dziala...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czytasz książki?

Teraz czytam sobie Operację "Sodoma" Jerzego Jurandota. Nie jest to nic wybitnego, ale niektore mysli sa naprawdę celne - mozna sie usmiac i podszlifowac zlosliwosc jezyka. W ogole seria "Biblioteka Stanczyka" rzadzi :).

Poza tym caly czas mecze noblistow. Idzie powoli, ale systematycznie. Zdaje sie, ze Shawa skonczylem niedawno, a teraz jestem ciagle i niezmiennie na Ziemi Obiecanej.

Jakiej sluchasz muzyki?

Takiej, ktora mi sie podoba. A powaznie - kiedys ciezsze klimaty, obecnie najczesciej rock progresywny i klimaty typu Rare Bird czy Pink Floyd. Choc nie ograniczam sie tylko do tego - bialoruski punk, czy ukrainski folk tez jest ok.

Tydzien temu to nawet dwie plyty hiphopowe przesluchalem. ;)

Czy lubisz Gothica?

Ciagle czeka na polce na lepsze czasy :). Choc w pierwsze dwie czesci juz troche gralem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne zespoły

OK :)

Rock progresywny: przytoczeni wczesniej Pink Floyd, Rare Bird, poza tym ostatnio katuje Jethro Tull i Nazareth, a moim najnowszym odkryciem jest KinPingMeh - swietny, naprawde.

Jeśli zaś chodzi o muzykę sąsiadów - NRM, ale to chyba każdy zna, oraz Mandry - klimatyczne folkowe granie :).

Hiphop? Tu się nie będę wypowiadał, bo do niedawna jeszcze nie uważałem tego za muzykę ;). Przesłuchałem kilka produkcji ostatnio i pod względem muzycznym nie spodobało mi się prawie nic. Niektóre teksty za to są naprawdę ok :).

Poza tym często wracam do (kolejność przypadkowa): Queen, Iron Maiden, Dire Straits, Acid Drinkers, KSU (sentyment lokalny ;)), starszej Metalliki i wielu innych. Ostatnio do tej listy dołączył Babyshambles - w sumie to nawet nie wiem za co, ale wracam do nich z przyjemnością :).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po za graniem pisaniem recenzji itd. w redakcji masz też inne zainteresowania niezwiązane z profesjo, jeśli tak to, jakie?.

Ostatnimi czasy zajmuje sie glownie nadrabianiem zaleglosci naukowych roznego typu, m.in. wyczynowym pisaniem licencjatu na czas, okazjonalnie uprawiam biegi przelajowe za tramwajem i dorabiam jako stacz kolejkowy pod dziekanatem. Innymi slowy, ucze sie - a przynajmniej tak to wyglada :).

A gdy tego nie robie... Troche bawie sie fotografia, ale tak pod wzgledem sprzetu, jak i umiejetnosci do Smugglera mi raczej daleko. Od jakiegos czasu ponownie zabralem sie za nauke gry na harmonijce ustnej, tak sobie mi idzie. Ogladam tez dosc sporo filmow i seriali, jesli to mozna zaliczyc do hobby :).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh :D To mnie zaciekawiłeś z anime :)

Jakiego typu anime oglądasz ?

Zapomnialem dodac, ze mange tez zdarza mi sie przegladac - to chyba echa sympatii do komiksow :).

A jesli chodzi o tytuly, to poki co wybredny nie jestem - wgryzam w temat na dobra sprawe: Dragon Ball (w sumie klasyka, przynajmniej jesli chodzi o Polske), Neon Genesis Evangelion, Trigun, Cowboy Beepop, ostatnio spodobaly mi sie haremowki z Love Hina czy Oh my Goddes na czele - smieszne :>. Poza tym Grobowiec Swietlikow, Ninja Scroll (bomba!), Ruchomy Zamek Hauru, Spirited Away, Akira, i wiele innych.

Jesli zas chodzi o konkretne typy - popatrz sobie po powyzszych i dopasuj, bo szczerze mowiac jestem dyletantem i poza seinen nie kojarze zadnego :).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Death Note znasz? Gorąco polecam. Świetna kreska(tylko w mandzie, w anime animacja i kolory psują efekt) i kosmiczna fabuła(kryminał ^^). Możesz albo czytać, albo oglądać. W anime fabuła jest idealnie odwzorowana. W SiDiEkszynowej skali dostaje 11/10 i wszystkie możliwe znaki jakości ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...