Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

Gość Ymir

1. Jak zaczęła się twoja przygoda z CDA i, w redakcji CD-A ?

2. Z, którym redaktorem najczęściej rozmawiasz o rzeczach nie związanych z twą pracą, w sensie zainteresowań?

3. Jak łączysz czas studiów i pracy w redakcji?

Edytowano przez Ymir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zaczęła się twoja przygoda z CDA i, w redakcji CD-A ?

2. Z, którym redaktorem najczęściej rozmawiasz o rzeczach nie związanych z twą pracą, w sensie zainteresowań?

3. Jak łączysz czas studiów i pracy w redakcji?

1. Od konkursu na zapowiedź. Los sprawił, że po długim okresie nie kupowania czasopism o grach (szczyt przypadł na lata 1996-1999, kiedy to kupowałem niemal wszystko, co wychodziło w tym temacie) kupiłem do pociągu CDA 1/2007, gdzie ogłoszony został ów konkurs. Napisałem i się spodobało :) Co do współpracy - jej początek datuję na numer 6/2007 od artykułu o Mikrosystemach do Trendów.

2. W redakcji panuje swobodny (czasem wręcz bardzo) przepływ myśli. Nie ma co robić wyróżnień.

3. Obecnie jestem na ostatnim semestrze studiów, więc mam kupę czasu na wszystko. Wcześniej wpadałem gdy mogłem. Teraz bywam częściej, zwłaszcza, gdy zbliża się deadline "płytowy" (gameplaye) i "pismowy" (teksty). A zresztą, na przyjemności zawsze znajdzie się czas, heh ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że popełniłeś artykuł odnośnie odzyskiwania danych. Pomijając całą wazelinę, napiszę tylko, że tekst mi się podobał - głównie ze względu na rozpiętość tematyki (dyski, płyty, system). Może jeszcze widziałbym dwa zdania o odzyskiwaniu danych z kart pamięci (w zamyśle zdjęć), ale to już szczegół.

Natomiast nie oszukujmy się - przedstawione programy to czubek góry lodowej jeśli chodzi o odzyskiwanie danych. Z tym też wiąże się moje pytanie: czy artykuł był "jednorazowy", czy może jest zwiastunem serii artykułów o poeuszonej tematyce? Osobiście bardzo chętnie poczytałbym takie artykuły, przy czym fajnie byłoby, gdyby troszkę poszło wszystko głębiej (bo w sumie ile można wymieniać kolejnych aplikacji różniących się tylko interfejsem :-) ). Mam tu na myśli troszkę bardziej zaawansowane aplikacje jak chociażby testdisk, czyli nie windowsowe "klikadła", tylko software na cięższe przypadki. Tu zastanawiam się, czy to by w ogóle przeszło w związku z profilem czasopisma (bardziej dla graczy, a nie dla speców IT), ale temat na tyle mnie "poruszył", że postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami. Poza tym jednak wypadki chodzą po ludziach i taki artykulik może pomóc odzyskać "znikniętą" partycję ze 100GB kluczowych sejwów :D

Jeszcze jedna rzecz, która mi przyszła na myśl. Ostatnio zauważyłem, że rozpleniło się pełno robactwa atakującego pendrive'y. Może warto coś o tym napisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obeznany (być może gdzies powinienem się tego dowiedzieć), ale czy wiesz jak potoczy się twoja współpraca z CDA? Na jakich warunkach pracujesz tymczasowo w redakcji?

Taaak. Kiedyś całe wydawnictwo będzie moje. A to będzie dopiero początek... Chociaż nie wiem, czy zdążę - w 2012 ma być ponoć koniec świata. Może się wyrobię...

Tak czy inaczej jak już się dowiesz to daj mi znać ;)

Tymczasowo pracowałem gdy miałem praktyki. Teraz po prostu pojawiam się, by przynieść teksty lub wziąć gameplaye. Taki plus mieszkania we Wro.

Zauważyłem, że popełniłeś artykuł odnośnie odzyskiwania danych (...)

Artykuł był w zasadzie jednorazowy. Fakt faktem przymierzałem się, do rzeczywiście cięższego kalibru, ale zdałem sobie sprawę z tego, że ani ja, ani większość czytelników by tego nie przełknęła. Zamysł jest taki, by Wademekum było dla graczy i by raczej nakreślało pewne zjawiska, niż rozbierało je na części pierwsze. I najlepiej, by rozwiązanie było darmowe :)

Za przemyślenia dzięki. Za inspiracje też. Nigdy za wiele pomysłów na ten dział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujesz sie bardziej programami czy grami. Bo recenzji i zapowiedzi w twoim wuykonaniu rzadko widze

Łoję w Worda i Flasha od rana do wieczora. Jak mi zostanie nieco czasu włączę sobie Firefoxa dla relaksu ;)

A tak naprawdę jestem graczem nie mniej nałogowym niż większość z was.

Też chciałbym zostać studentem informatyki. Jakie są wymagania dot. kandydata (tak ogólnie).

Nie studiuję informatyki. "Tak ogólnie" wymagania na wszelkich studiach są generalnie takie, że należy przejść rekrutację - zdać egzamin lub mieć odpowiednio dobrą średnią. Potem już tylko wytrzymać do końca :) Na polibudzie pierwsze dwa lata są teoretycznie "wyrównawcze" tudzież "ścieżką zdrowia", w trakcje której odpada jakieś 40%. Na studiach wymagać możesz tylko sam od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegala Twoja nauka pisania? Tzn. nie w ogole stawiania literek, a ukladania ich w sensowna calosc, a mowiac po ludzku: w jaki sposob osiagnales taki poziom tekstow jaki prezentujesz? Czy to jedynie talent + pisanie, pisanie, pisanie, czy moze posilkowales sie wiedza ksiazkowa, a moze miales jakiegos "mentora"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz cos zwiazanego z Eldem?

No bo Smuggler napisal:

Ale tak na prawde Eld=Enki

Staram się nie wiązać własnych "cosiów" (cokolwiek masz na myśli) z innymi facetami. W zasadzie jedyne, co wiążę od czasu do czasu to koniec z końcem. Ale jeszcze sprawdzę dla pewności.

(enki @ 14 May 2008, 18:25) *

Elektronika i telekomunikacja, specjalność mikrosystemy, WEMiF, PWr smile.gif

W jakim zawodzie mozna pracowac po takich studiach?

O, to Ci zagwozdka :) Generalnie na studiach przezentowany jest dosyć szeroki przekrój zwykłej i tak zwanej "wysokiej" technologii związanej nie tylko z elektroniką, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, choć w tym drugim - "wysokim" - wypadku raczej łacniej będzie coś znaleźć za granicą, niestety. Więcej w Fakc... sorry, na www.wemif.net

Na czym polegala Twoja nauka pisania? Tzn. nie w ogole stawiania literek, a ukladania ich w sensowna calosc, a mowiac po ludzku: w jaki sposob osiagnales taki poziom tekstow jaki prezentujesz? Czy to jedynie talent + pisanie, pisanie, pisanie, czy moze posilkowales sie wiedza ksiazkowa, a moze miales jakiegos "mentora"?

Poziom, nie poziom, po prostu lubię pisać. A piszę od pierwszej lektury Sapkowskiego, czyli tak circa about dziesięciu lat. To chyba przy okazji wyjaśnia sprawę "mentora" ;) Czytać też lubię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś... ekhem... okazję... przeczytać "trylogię husycką", (autorstwa imć Sapkowskiego) w skład której... ekhem... wchodzą (co się dzisiaj ze mną dzieję?!) Narrenturm Boży bojownicy i Lux Perpetua?

Grywasz w MMO?

Czy używanie archaizmów w wypracowaniu jest błędem?

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie wiązać własnych "cosiów" (cokolwiek masz na myśli) z innymi facetami. W zasadzie jedyne, co wiążę od czasu do czasu to koniec z końcem. Ale jeszcze sprawdzę dla pewności.

>>HAha,ale dlaczego Smugg napisal:

Eld=Enki

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używanie archaizmów w wypracowaniu jest błędem?

Pozwole sobie odpowiedziec, bo w zeszlym tygodniu pisalem wypracowanie w formie opowiadania z "Krzyzakow". Nie jest to blad-moj kolega w calej pracy uzyl wielu archaizmow i dostal 6. :) Mysle, ze nie jest to blad, ale troche zalezy to od nauczyciela.

>>HAha,ale dlaczego Smugg napisal:

Eld=Enki

???

Ciekawe od jakiego czasu czytasz CDA ;) Jesli od dlugiego, to powinienes zauwazyc, ze Smuggler nie zawsze mowi wszystko na serio :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odpowiedziec, bo w zeszlym tygodniu pisalem wypracowanie w formie opowiadania z "Krzyzakow". Nie jest to blad-moj kolega w calej pracy uzyl wielu archaizmow i dostal 6. :) Mysle, ze nie jest to blad, ale troche zalezy to od nauczyciela.

W opowiadaniu o "Krzyżakach" to jest to nawet wskazane (buduje klimat), ale w rozprawce pt. "Dlaczego ludzie posługują się stereotypami"?

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy ;)

Jak według Ciebie nowi 'pisowniczy' powinni zacząć? Masz jakieś zastrzeżenia właśnie do tych nowych, zdobyte podczas wieloletniego bazgrania?

Eee... Hm... Cóż, po pierwsze nigdy nie zmuszałem sam siebie do pisania - tworzenie jakkolwiek pokręconych, kiepskich, czasem żenujących historii, bohaterów itp. zawsze sprawiało mi przyjemność i po to to robiłem. Zawsze interesowała mnie proza i w tym kierunku szedłem, choć jak się okazało wypracowań z polskiego też nie uważałem za jakąś szczególną mękę. Tyle co mogę powiedzieć, to czytać, zbierać inspiracje (dobre) i pisać, ale nigdy na siłę. Ale co ja tam wiem... :)

A miałeś... ekhem... okazję... przeczytać "trylogię husycką", (autorstwa imć Sapkowskiego) w skład której... ekhem... wchodzą (co się dzisiaj ze mną dzieję?!) Narrenturm Boży bojownicy i Lux Perpetua?

Grywasz w MMO?

Czy używanie archaizmów w wypracowaniu jest błędem?

Ostatniej części jeszcze nie przeczytałem, niestety. Co jak co, Wiedźmin wciągnął mnie dużo bardziej, ale jak ten facet pisze...

Nie grywam.

Jeżeli chodzi o archaizmy, wg mnie w tekście każde słowo powinno mieć swój sens, to znaczy stać tam gdzie stoi dla jakiegoś celu. ...ekhem...

>>HAha,ale dlaczego Smugg napisal:

Eld=Enki

???

Proponuję się go o to zapytać hehe i to nawet dwa razy dla pewności. Niech ma chłopak za swoje ;>

Jakie jest pochodzenie twojej ksyw

Którzy pisarze - prócz pana Sapkowskiego - zaskarbili sobie na znaczek "enki poleca"?

enkiego wziąłem z mitologi sumeryjskiej

Co do pisarzy... lubię humor Pratchetta, przeczytałem też swego kilka tomów Gwiezdnego chirurga Jamesa White'a, takoż Achaję Ziemiańskego, takoż Siewcę Wiatru Kossakowskiej. Poczytałem trochę Crichtona, Clancy'ego, Morella. W zasadzie z każdej półki coś zdjąłem w życiu, prócz może harlequinów (ale to jest jeszcze do nadrobienia). Acha, no i Janusza L. Wiśniewskiego polecam. Samotność w sieci zrobiła na mnie kolosalne wrażenie sposobem, w jaki opisywała proste, ludzkie emocje. Więcej grzechów póki co nie pamiętam, choć było ich sporo.

Czemu piszesz swój nick z małej litery?

Jeszcze nie osiągnąłem odpowiedniego poziomu megalomanii ;) A tak poza tym jestem przekorny z natury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...