Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

Komputer jest niespodziewanie głośny

Polecane posty

Kupiłem obudówkę Fractal R4 z zasilaczem be Quiet! PUREPOWER L8 530W, do tego Asus GeForce GTX660Ti DirectCu II 2GB i CoolerMaster Hyper T4. Ktoś mi powie, czy to normalne, że komp jest zwyczajnie głośny?

Poprawa w stosunku do starego komputera jest niewielka, a ja przecież zapłaciłem fortunę za wyciszenie. Coś źle zrobiłem z podpięciem części czy źle zrobiłem wierząc w te cuda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że sam nie składałeś bo byś wiedział gdzie wentyle podpiąłeś :) Internet podpowiada że kabelki są w oplocie i maja białe końcówki. Jak masz standardową budę i nie masz jakiegoś panelu do regulacji to Ci kabelki wpięli w MoBo. Podrzuć jej model a się zobaczy gdzie mogli... chyba, że sobie zam białych wtyczek wpiętych w MoBo poszukasz i odepniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus B85M-G Intel B85 LGA1150 BOX

No nie sam, a ta płyta jest tak strasznie mała, że nie mogę się niczego doszukać.

Tylko co mi da ich odpięcie, skoro zaraz będę musiał je podpiąć na nowo, w końcu to główne chłodzenie...

Lepiej mi powiedzcie, czemu mi ich nie wykrywa system, skoro zainstalowałem wszystkie stery płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zatrzymać wentylator palcem i tyle - byle nie pakuj go w łopatki.

Możliwe, że wentylatory są podpięte np. pod kabel do zasilacza, gdzieś z drugiej strony albo przez przejściówkę - wtedy płyta główna ich nie zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej płyty dodany jest program Asus ai suite, zainstaluj go. Tam możesz regulować prędkość każdego wiatraka w obudowie o ile nie jest połączony przez molex, również możesz regulować rpm wentylatora procesora i grafiki pod warunkiem że jest ona od asusa, a widzę że Twoja jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wykrywaniem rozwiązany, zwyczajnie za nowa płyta pewnie i żaden program jeszcze mi ich nie sprawdzi.

Wszedłem w BIOS zrobiłem pracę na silent, nic to nie pomogło.

Jeden wentylator ma 600, drugi 200 minimalnych RPM. Temperatury na poziomie 18 (CPU) do 35 stopni (GPU).

Skręcić je ręcznie aż przestane słyszeć? :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej płyty dodany jest program Asus ai suite, zainstaluj go. Tam możesz regulować prędkość każdego wiatraka w obudowie o ile nie jest połączony przez molex, również możesz regulować rpm wentylatora procesora i grafiki pod warunkiem że jest ona od asusa, a widzę że Twoja jest.

Na tej płycie z pudełka płyty głównej, której już nie mam? :P

yoyo2, a jak przesadzę? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tej płycie dodanej do płyty głównej, ale jeśli już jej nie masz to nic nie szkodzi bo możesz program pobrać z oficjalnej strony producenta http://support.asus....SLanguage=pl-pl

w lewym górnym rogu wpisz model płyty, następnie wybierz system jaki posiadasz, wybierz zakładkę utilities, i na samym dole po rozwinięciu jest asus ai suite III

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, te 200 obrotów to parametr wiatraka widmo, ten drugi ma 620.

Szału dostaje od tego szumu, nawet w grach nie daje ten szum spokoju. Nie widzę ani wiatraczków karty, ani tych 2 obudowy.

Co z tym molexem, idzie powyrywać te kable i je po przepinać? Choć strzelam, że w tej płycie brak wtyczek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie są to wentylatory? Jak są podłączane? 3-pin? 4-pin? Wtyczka molexowa (wtedy tylko 2-pin są zajęte)?

Do czego są podłączone?

Zawsze można kupić reduktor 12V/7V i na stałe zmniejszyć im prędkość.

Nie ma jakiegoś oprogramowania do karty graficznej od Asusa? Jeśli nie ma, spróbuj MSI Afterburner, z tego co pamiętam działa z kartami różnych producentów (tam możesz monitorować prędkość wentylatora karty graficznej i jednocześnie regulować go).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenylator który robi najwięcej hałasu przepnij na chasiss fan na płycie, wtedy przy pomocy programu asus ai suite będziesz mógł regulować jego rpm. Wentylator podłączony do molexa chodzi zwykle na pełnych obrotach. Wadą Twojej płyty jest to że ma tylko jedno złącze na wentylator, kolejne to już tylko molex, dlatego też widzisz jeden wiatrak w odczytach.

Tak jak kolega wyżej napisał, możesz kupić przejściówkę z molex na 3 pin, tak że na stałe zmiejszysz prędkość tego wiatraka

505a97e0_vbattach130761.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w BIOS zrobiłem pracę na silent, nic to nie pomogło.

Jeden wentylator ma 600, drugi 200 minimalnych RPM. Temperatury na poziomie 18 (CPU) do 35 stopni (GPU).

Skręcić je ręcznie aż przestane słyszeć? :E

Jak rozumiem dało się zauważyć że zwolniły obroty.... skręcać dalej nie ma co bo przy 600 hałas powinien być akceptowalny. Problemem mogą być wibracje przenoszące się na obudowę. Jeśli jest taka opcja w UFI można spróbować wyłączyć je całkowicie by się upewnić że to jest przyczyna (albo prościej zatrzymać palcem). Można też je wykręcić/poluzować śrubki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jedno wejście chassis fan jest wolne, bo nie wiedziałem, do którego wpiąć cooler ;) Mogę więc jeden wiatraczke uratować, a drugi? Jak kupię przejścówkę to gdzie go podłaczę?

Zachciało się wersji mini...

Czyli, cooler wpięty w wejście nad procem - da się regulować. Teraz podpiąć wiatrak przedni pod chassis fan (pod procem, przez przejściówkę), a drugi... a z drugim co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...