Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Grafika na śmietnik...?

Polecane posty

Cześć, jak zwykle co jakiś czas przyszło mi się zameldować w niezawodnym dziale sprzętowym tego forum. Problem? Znowu ten sam, trapiący mnie od wieków. Ponad 2 lata temu zmieniłem producenta, ale jak widać nic to chyba nie dało. Chciałem się tu tylko upewnić, czy zjarałem kartę. Zdjęcia problemu na dole w linkach. Mogę grać, ale im dłużej jestem w jakiejkolwiek grze, tym częściej wyskakują pasy. Co jakieś 5 sekund, aż ciężko uchwycić aparatem. Jedyny plus to taki, że mogę w ogóle włączyć grę. Geforce'y paliły się tak, że dostępny był tylko tryb awaryjny, aby pochodzić po pulpicie biggrin_prosty.gif Dla pewności - sterowniki zmieniłem, wyczyściłem rejestr, sprawdziłem temperaturę karty (AMD HD 6870) - w stresie na przykładzie Fify grubo ponad 60 stopni, normalnie ok 50. W pokoju mam 30 na chwilę obecną, więc dość gorąco. Wsadzę jeszcze inną kartę i pogram, żeby mieć pewność, że to jej wina. Wsadziłem starego GeForce'a i nie ma żadnych błędów. To na pewno wina karty, ale czy da się coś z nią zrobić, żeby nie poszła na śmietnik?

http://img547.images...7/1142/wq6e.jpg

http://img28.imagesh...mg28/1/aalm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piekarniku smażyłem mojego 8800 GTS, który właśnie teraz śmiga w moim PC. I trzyma się jakoś, choć leżał ponad 2 lata w kartonie i czekał na lepsze czasy, gdy ponownie zjaram kartę. Spróbuję znowu szczęścia. I jak tu nie wierzyć w planowane postarzanie produktu...? Grafika psuje się na 3 miesiące po tym, jak mogłem ją jeszcze zanieść do serwisu w ramach gwarancji.

PS. Jako że to trzecia taka sytuacja w ciągu nieco ponad trzech lat, mam pytanie: co może być przyczyną przyspieszonego zużycia karty graficznej? Jak widać to nie przypadek, bo uwaliłem zarówno Geforce'a jak i Radeona. Jakie powinny być prawidłowe temperatury tego 6870?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagły zwrot akcji w mojej sprawie - na innej karcie występuje ten sam problem po głębszym ograniu Fify. Powtarzam, że ten zastępczy Geforce jest wygrzewany w piekarniku, ale poprzednio jak się zepsuł, to problem wyglądał inaczej - nie mogłem włączyć żadnej gry. A teraz identyczne paski, dokładnie to samo co na Radku. Muszę przetestować obie karty u kogoś innego, ale wstępnie chciałbym wiedzieć co może powodować takie objawy. Co mogło ulec uszkodzeniu oprócz grafiki?

EDIT: antros - nie ma opcji - na starych sterownikach zaczął występować problem, przeinstalowałem - nadal to samo. Po zmianie na geforce'a zainstalowałem odpowiednie sterowniki do niego - też ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...