Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miller123

Rozwiązany: Problem z Interem duży ping-radiówka

Polecane posty

Witajcie mam problem z pinigem. Otóż dzisiaj właczyłem kompa o 17.20 i poszedłem grać w metro last light nawet nie patrzyłem na ping. Potem o 18.30 może troche później uruchomiłem gre online i miałem strasznie duży ping skakał od 35 do 400 i tak cały czas dodam że rano chodził bez zarzutu. Mój kolega który mieszka niedaleko mnie ma tego samego dostawce i też ma duży ping tak samo jak ja. Dzwoniłem do dostawcy i on mówi że ma ping do mnie od 2 ms do 34. Mówił że czysto. Są dwa wyjścia albo on kłamie albo jest przeciązenie. Mam neta 6 mb/s jak coś. Z góry dziękuje za pomoc.

//EDIT: Skanowałem kompa czy nie ma wirusów i nic nie wykryło czysto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawca wcale nie musi kłamać, pomiędzy ich urządzeniami a Twoimi może to wyglądać tak jak powiedział. Więc:

- gdzie znajduje się serwer?

- w momencie występowania problemów prześledź trasę do serwera np. tracert-em i wklej wyniki

- ile urządzeń działa w tej sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm tego nie wiem ale siedzibę ma od mnie około 2km -2.5km (Łączymy się przez nadajniki z nim które są na domach ludzi który od niego korzystają)

2. Tutaj z tym programem mam problem ale , mam antenę na dachu i koło mnie rosną drzewa może to zakłócać??.Według mnie to chyba niemożliwe bo przedwczoraj normalnie działało.

3. Oj sporo ludzi koło mnie u niego korzysta z Internetu.Mam internet w prędkości 5.5Ghz chyba wiecie o co chodzi. Tak jak już wspomniałem trochę tych ludzi jest nie jestem w stanie policzyć ale zapewniam że naprawdę dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie w momencie występowania problemu, uruchom wiersz poleceń i wpisz tracert adres_serwera_gier, wtedy będziesz miał obraz między którymi punktami występuje opóźnienie. Możesz wkleić tu wyniki, spróbujemy je zanalizować :) Jeśli chodzi o WiFi i drzewa to jak najbardziej zakłocenia mogą występować, ale jeśli w "normalnych" warunkach było okej to raczej admin już zadbał o to, żeby tłumienie sygnału na linii było jak najmniejsze. Możesz wykonać jeszcze jeden test, skoro mówisz że prędkość Twojego łącza oscyluje ok. 6Mbps to uruchom jakiś test np. speedtest.net i przemierz przepustowość w momencie występowania problemów (na nie obciążonym łączu). Jeśli wyniki będą niezadowalające to poinformuj o tym swojego dostawcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...