Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Septio

Procek 97 stopni w spoczynku.

Polecane posty

Właśnie przyszedł mi używany zestaw z allegro. Jednak gdy tylko złożyłem komputer i wszedłem do biosu okazało się, że procesor natychmiastowo osiągnął 95 stopni. Nie rozumiem takiego stanu rzeczy i jest on bardzo niepokojący. Procesor ma podstawowe fabryczne chłodzenie. Gdy go zakupiłem był już zamontowany do płyty głównej. Wiatrak działa i ma się dobrze. Model to i5 2500k, nie jest aktualnie podkręcany- upewniłem się w BIOSIE, prosiłbym o podanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie jestem zainteresowany kupnem chłodzenia- jak na teraz. I nie zamierzam go podkręcać. Gdyby ktoś potrzebował więcej informacji proszę dać mi znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie działać, ale na pewno nie długo. :) Zmień pastę, zwracając uwagę na poprawny sposób aplikacji, przede wszystkim zmień cooler Intela, bo takie coś co dmucha na wszystkie strony nie jest dobre (jak nie masz kasy to przynajmniej zadbaj o dobrą wentylacje obudowy). Sprawdź również napięcia na których działa procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem pastę... I 36 stopni biggrin_prosty.gif dziękuję za pomoc. Dalej jednak speed fan pokazuje, że jakiś drugi komponent ma 60 stopni i nie jest to karta graficzna. Kasy nie mam w chwili obecnej, za 4 miesiące zaczne bawic sie w OC i konkretne chlodzenia. wsZystko jest jednak ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 95 stopni to było Celsjusza czy Fahreinheita? Przy 95C nie ma możliwości by komp dalej działał.

Absolutnie jest to możliwe. Sam siedziałem na gadu gadu gdy procek dochodził do ponad 100 stopni i miałem podobny problem co Autor tematu.

Dalej jednak speed fan pokazuje, że jakiś drugi komponent ma 60 stopni

Możliwe, że źle rozprowadziłeś pastę, i temperatura tylko na 1 rdzeniu jest ok, a na innych - za wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...