Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dx51

Rozwiązany: Czy to ja, czy to on?

Polecane posty

Witam, przychodzę z problemem, z którym borykam się już od miesiąca, a krew mnie powoli już zalewa przez to.

Korzystam od 2 lat z routera Asus RT-N10. Problemy z tym routerem były już od pierwszego dnia użytkowania, ponieważ miał model ten straszne problemy z łączeniem a także rozłączało mi neta.

Jednakże kolega mój rozwiązał problem wgrywając nowe oprogramowanie do niego, jakiś tomato czy coś. Problemy z łączeniem znikły, zostały tylko te z zawieszaniem się sieci Wi-Fi.

Od miesiąca mam z nim taki problem iż na Wi-Fi, którym zaopatruje stacjonarke (kabel z routera) i Lapka nie mogę osiągnąć pełnej prędkości łącza na lapku kiedy stacjonarka jest włączona. Mając 6MB internet za cholerę nie wyciągne pełnej prędkości, może z pół, czasem 4MB. Co jeszcze, gdy stacjonarka jest wyłączona nie mam płynnego poboru. Czyli nie pobiera mi cały czas te 700kb/s tylko skacze, 400, 30 500, 100, 300 i tak w kółko.

Czy to już poprostu sypie się złom i trzeba go wymienić na nowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300KB =~ 2,5Mb, czyli jakieś 40% dostępnej przepustowości, biorąc pod uwagę, że masz free usera to i tak dobry wynik. Dla przykładu informacje z FAQ netload-a:

A Netload Premium user, depending on his or her internet speed, can download files at up to 100mbit/s. Only free users share a common, limited bandwidth which can experience lower speeds at high-volume times.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że powyższy test został wykonany bez routera, kabel ISP wpięty do laptopa (nie do routera) tak? :) Ja to widzę tak, do Twojego routera dochodzi kabel od operatora, następnie powyższy router "rozgłasza" sygnał przez WiFi, który dociera do stacjonarki i laptopa :) jak źle myślę to mnie popraw :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na routerze i sprawdź wersję firmware

3w7Fe6E.png

Po tym sprawdź w konfiguracji routera, czy na liście urządzeń komputer PC nie ma obniżonego priorytetu.

oGAeaP1s.png

Które to?

Najprościej. Ściągnij z sieci program DuMeter. Odpal go i zacznij ściągać np. 2 - 3 pliki 500 MB ze strony noc.gts.pl. Obserwuj podczas ściągania prędkość jaką pokazuje DuMeter i najlepiej wstaw screen na forum.

lrFckbD.png

Mam 6Mbps

To jak, wina routera zapewne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skoki prędkości podczas pobierania są widoczne tylko przy połączeniu przez WiFi to spróbuj zmienić kanał rozgłaszania sieci bezprzewodowej. Jeśli to nic nie da, pożycz od kogoś kartę sieciową i sprawdź czy problem nadal będzie występował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszedłem sobie tu:

HvVYbdR.png

Ustawiłem "5" i rezultat, pomogło, filmy w 1080p można w końcu oglądać, ale jak widać na załączonym wykresie samowolnie przestał nadawać. Zobaczę, jak nie będzie się to powtarzało zostawię go.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...