Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tobiasz1977

Rozwiązany: Problemy z Gigabyte Radeon HD 6770

Polecane posty

a więc tak moja karta graficzna się dziwnie zachowuje bo podpinając ją pod slot pciex4

działa lepiej niz na pciex16.

Żeby było lepiej port pciex4 jest na tyle nisko ze karta ma slaba wentylacje i AMD overdrive wykazuje wyzsze temp na rdzeniu niz pod tym drugim slotem.

2 sprawa to na mojej mobo jest zintegorwana karta w biosie wylaczona wszystko piknie i w ogóle

ale w rzeczywistosci dalej chodzi i sie grzeje a radiator (bo tylko tym jest chłodzona)

jest na tyle blisko slotu pciex16 ze gdy mam tam podlaczona karte to czesc ciepla z radiatora schodzi na karte (przynajmniej tak mi sie wydaje)

moze ktos da rade pomoc ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia ogarnięta

a tego czy używam czy nie uzywam znakow diakrytycznych sie nie czepiaj bo ja tak mam zawsze

ale ok

z temp. chodzi mi o to tylko ze program wykazuje nizsza a gra (w tym wypadku sr3) się tnie

a pod drugim slotem na wyzszych temp sie juz nic nie dzieje

i tego nie rozumiem confused_prosty.gif

p.s. buda i tak otwarta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x4 - goryszy

x16 - lepszy

ale to co tam napisalem bylo zwiazane z moja obawa ze przypadkiem moze to byc problem

np. coś w stylu przez to ze przechodzi cieplo komputer weryfikuje to jako chlodzenie karty nie daje rady i obniza wydajnosc karty ???

(ale to takie tylko moje pokrecone myslenie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego czy używam czy nie uzywam znakow diakrytycznych sie nie czepiaj bo ja tak mam zawsze

Używania "ogonków" nie będziemy się czepiać, ale znaki interpunkcyjne mógłbyś zacząć stosować.

zintegorwana karta w biosie wylaczona wszystko piknie i w ogóle

ale w rzeczywistosci dalej chodzi i sie grzeje

To nie do końca tak. Pod tym radiatorem jest ukryty mostek północny (część chipsetu odpowiedzialna m.in. za komunikację na linii procesor-karta graficzna). On będzie chodził i grzał się zawsze, bo taka jego natura.

est na tyle blisko slotu pciex16 ze gdy mam tam podlaczona karte to czesc ciepla z radiatora schodzi na karte (przynajmniej tak mi sie wydaje)

To byłoby zaprzeczenie podstawowych praw fizyki. Ciepłe powietrze powinno uciekać do góry.

z temp. chodzi mi o to tylko ze program wykazuje nizsza a gra (w tym wypadku sr3) się tnie

a pod drugim slotem na wyzszych temp sie juz nic nie dzieje

Kilka pytań:

1) Czy dzieje się tak samo z innymi grami?

2) Jak w tym czasie prezentuje się liczba klatek/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, czy tym lagom towarzyszą duże spadki wydajności.

Przyznam, że mam zagwozdkę. Jedyne co mi na tę chwilę przychodzi do głowy to skombinowanie jakiejś innej karty i sprawdzenie jej na slocie x16.

Tak na marginesie - ten slot nie jest zanieczyszczony? Kurz może płatać różne figle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czesc

sory ale wczesniej nie moglem wbic (internet confused_prosty.gif )

wiec jest tak wczoraj jak usiadłem to nagle na porcie pciex16 było 30 - 45 fps

a na pciex4 20 - 30

ale na x16 sa lagi

Bardziej chodziło mi o to, czy tym lagom towarzyszą duże spadki wydajności.

nie lagom nie towarzyszzom spadki wydajności

Tak na marginesie - ten slot nie jest zanieczyszczony? Kurz może płatać różne figle.

niestety nie slot nie jest zanieczyszczony

Jedyne co mi na tę chwilę przychodzi do głowy to skombinowanie jakiejś innej karty i

sprawdzenie jej na slocie x16.

a co do karty to jak narazie nie mam takiej mozliwosc

pozyjemy zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czesc

Przepraszam ze wszystkicz tak mecze ale problem lagow jest bardzo wnerwiający.

przeczytałem wszystkie posty jeszcze raz myslac ze cos pominalem i tak zauwarzylem ze

To nie do końca tak. Pod tym radiatorem jest ukryty mostek północny (część chipsetu odpowiedzialna m.in. za komunikację na linii procesor-karta graficzna). On będzie chodził i grzał się zawsze, bo taka jego natura.

to o czym mowisz to nie prawda (wklejam zdjecie plyty glownej z zaznaczonym mostkiem polnocnym i karta.) bo mostek jest totalnie gdzie indziej

tak mi sie wydaje jezeli zle mysle to mnie sprostujcie

post-334332-0-19205800-1371736717_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , co na rysunku zaznaczyłeś jako mostek północny jest mostkiem południowym. Co do reszty mocno się nie pomyliłeś - karta zintegrowana jest częścią północnego.

nie lagom nie towarzyszzom spadki wydajności

Coraz mniej podejrzewam kartę. Trzeba by się przyjrzeć innym podzespołom.

Na początek - wrzuć obraz SMART dysku twardego.

A tak poza tym - przykro mi to pisać, ale dwa razy byłeś o coś proszony. Gofer Ci obiecał, a ja będę konsekwentny i przyrzeczenia dotrzymam. Jeden punkt + moderacja postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi się wydaje ze jako SMART dysku mam wrzucic np. screeny z crystal disk mark ???

Czy co innego bo nie do konca rozumiem.

Jak narazie dopiero poznaje swiat komputerow biggrin_prosty.gif

A takie pytanie przy okazji czy gowniany zasilacz no name "500w"

powinen ciagnac config komputera czy nie ???

Bo glupio sie przyznac w sygnaturce mam wpisany zasilacz ktory dopiero do mnie dotrze teraz tracer confused_prosty.gif

(i dopiero teraz o tym mówisz?)

moze to byc przyczyna moich klopotow ???

Dobra problem wydaje sie rozwiazany.

Przeinstalowalem wszystko począwszy od sterownikow poprzez : C++ (2005, 2008, 2010), Framework, XNA Framework

i jak narazie jest ok wychodzi na to ze to system mial jakies problemy

Temat do zamkniecia dzieki bardzo za pomoc wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...