Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawi202

Czarny ekran po uruchomieniu komputera

Polecane posty

Witam!

Mam pewien problem. Po włączeniu komputera oraz monitora na ekranie pojawia się jak zawsze logo Acer, a po chwili komunikat ,,no signal" i monitor przechodzi w stan czuwania (dioda zmienia się z niebieskiej na pomarańczową). Czym to moze byc spowodowane? Boje sie, że może chodzic o spalona karte graficzną, bo cos podobnego miałem w poprzednim komputerze.

Zasilacz: highlander 550w

Karta graficzna: geforce 6980 (jesli dobrze pamietam) ;)

Sprawdzałem podlaczenie na linii komputer-monitor i wszystko wydaje sie ok.

Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więc uruchomiłem komputer obraz sie pojawił, ale podczas ekranu ładowania systemu, zawiesił sie. Zresetowalem i obrazu nie bylo, ale poruszyłem delikatnie niektórymi elementami peceta i obraz powrocil, a komputer sie włączył normalnie. Niestety po ok 10 min. uzywania pojawiły się poziome paski na monitorze i totalna zawiecha. W najbliższym czasie kupie nowy zasilacz.

Zauważyłem, że zawsze gdy nie pojawia sie obraz, to w komputerze cos delikatnie puka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz temperatury w Windowsie, przydałoby się zobaczyć inny zasilacz - bo ten to badziewie. I jak masz napisane wyżej - sprawdź kartę graficzną na innym kompie.

Pisałeś też, że poruszanie gratami pomogło - powyciągaj kartę graficzną, ram, włóż od nowa i wtedy sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba wiem w czym problem. Wydaje mi sie, że przegrzewa się karta graficzna. Normalnie podczas długiego korzystania jest ciepła, ale gdy przez pięć minut pochodziła gra to była gorąca jak cholera, a komputer sie zawiesil. Co można z tym fantem zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie wnioski? Czyszczenia chłodzenia karty możesz spróbować jako środka doraźnego.

Niezbyt dobry zasilacz to jeden problem, grzejąca się karta to drugi.

Boje sie, że może chodzic o spalona karte graficzną, bo cos podobnego miałem w poprzednim komputerze.

Przy wyrobie któremu do miana dobrego zasilacza brakuje nie zdziwiłbym się, gdyby awaria karty była jego dziełem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...