Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shev441

Karta sieciowa

Polecane posty

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem PC ze sklepu morele.net. Jak się okazało wybrałem sobie przez przypadek płytę główną z kartę sieciową przewodową. Jako , że mój komputer stoi na górze a router na dole - kabel odpada i muszę dokupić kartę bezprzewodową.

-Pieniądze jakie jestem w stanie wystawić : właściwie jakiegoś limitu nie ma. Oczywiście wszytko w granicach rozsądku ale chciałbym aby była naprawdę wydajna a nie jakieś badziewie. Powiedzmy , że max 200zł choć oczywiście jeśli znajdzie się coś porządnego za mniej tym lepiej.

-Router to Livebox

-technologi routera/Access Pointa - nie ogarniam o co chodzi więc pominę

-Złącze - tak aby było najwydajniej - i tak oddaje kompa do sklepu morele bo muszę dokupić ram więc oni mi to załączą

-Windows 7 64b

-Dostawca usługi - nie jestem pewny Orange / Neostrada TP ?

Istotniejsza jest prędkość ( tak mi się wydaje ) 2mb/s

I jeszcze 1 sprawa

W domu są jeszcze 2 inne komputery , które są używane przez mojego ojca oraz siostrę. Problem polega na tym , że podczas gdy inna osoba włączy komputer nawet do mało wymagających czynności jak przeglądarka nie mówiąc już o jakimś pobieraniu to internet praktycznie u mnie zamiera ( mówię jak mam na obecnym laptopie a nie tym nowym komputerze z morele ) ping w grach od 700 do 2000 a czasami nawet i zupełne rozłączenia. Czy da się podzielić aby było po równo ? Słyszałem , że na livebox nie więc stąd to pytanie. A jeśli nie to chciałbym dlatego mocniejsza kartę aby mieć lepszy sygnał od nich i ewentualnie samemu mieć nieco szybszy internet niż oni. ;)

PS. Zdaje sobie sprawę , że pewnie pisze głupoty ale ni w ząb się nie znam na sieciach i połączeniach. Z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana routera odpada z przyczyn niezależnych od mojej osoby - reszta domowników jest zadowolona i nie chce kombinować. Co w obecnej sytuacji mogę zrobić ? Prosiłbym o dokładne modele kart albo choć poradę ma co zwracać uwagę przy zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...