Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiceg

Podcasty o grach

Polecane posty

Dzięki Adziorowi i Berlinowi możemy się cieszyć naszym własnym, CD-Actionowym podcastem o grach. Zresztą całkiem dobrze prowadzonym. Ale dla mnie na przykład jedna godzinka materiału w miesiącu to jednak za mało. Więc pytam Was:

Czy znacie jakieś polskie albo zagraniczne podcasty na temat gier? Jak je oceniacie? Możecie jakiś polecić?

Jak na razie, po krótkich poszukiwaniach, znalazłem tylko taki PADcast i muszę powiedzieć, że jak na razie, po pięciu odcinkach jest troszkę cienko. Osoby prowadzące często nie mogą się wysłowić, stosują zwroty, które nic nie mówią, mówią o tytułach w taki sposób, że bez znajomości konkretnej produkcji często nie ma szans na zorientowanie się, o czym ona jest. Nagminne powtarzanie "fajne", "generalnie", "temacik" też naprawdę denerwuje. Mam nadzieję, że w przyszłych odcinkach to się trochę poprawi, bo jak na razie krucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Cotygodniowa dawka 3 godzin wysokiej jakości komentarza. Świetni prowadzący, niezłe tematy, sporo humoru. No i dzięki temu, że co tydzień pojawia się nowy gość z rodziny The Game Station, to można znaleźć naprawdę dobrych "youtubowych" graczy.

Chłopaki z forum prowadzący Co-relację - Idzie im coraz lepiej i zasługują na szersze grono słuchaczy.

Wszystko co robi gatheryourparty.com. Zwłaszcza Gather Your Podcast i Gentlemen Discussing Vidya. Zdrowe podejście do branży i rzeczowy komentarz.

Od czasu do czasu słucham też Weekend Confirmed i Giant Bombcast. Ten pierwszy jest jednak dla mnie z jakiegoś powodu mało atrakcyjny, a drugi bardzo często schodzi na tematy nie związane z grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczyste zagrywki - podcast od Imperium Gier. Podobnie jak w CD-Radiu słyszymy trzech prowadzących, sporo dobrego humoru, świetna wejściówka. Gdybym robił kiedyś ranking podcastów, wrzuciłbym ich w okolice szczytu. Wszystko jest porządnie zrealizowane (jeden z nielicznych podcastów nagrywanych w studiu).

Pr0gram - twór chłopaków z Gram.pl. Brak trzeciego prowadzącego wynagradzają bardzo części goście. Spodziewaj się odgłosów charakterystycznych dla otwierania szklanych butelek. Przeszkadzać może brak RSS-a (a przynajmniej ja go nie znalazłem), idzie to rozwiązać biorąc RSS YouTubowego kanału i filtrując go, np. w tym.

Przejrzyj ten temat na forum Polygamii, znajdziesz więcej.

Nieco offtopując polecałbym Kapryfolium Podcast - podcast popkulturalny. Seriale, filmy, książki, komiksy. Sporadycznie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem się pytać, jak z kanału Youtube zrobić RSS do aplikacji do podcastów, ale widzę że uprzedzasz pytania tongue_prosty.gif A jeśli ktoś chciałby mieć RSSy z iTunesowych podcastów [jak np. wspomniana wyżej forumogadka] to łapcie linka.

@lubro

Czy film to ważna część tego TGS Pocastu, czy można to pominąć i tylko słuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie słucham wspomnianej wyżej Forumogadki (świetna atmosfera i bardzo mocno wyczuwalna "chemia" pomiędzy prowadzącymi), InputLaga, czyli dawnej DeGradacji (również podeszli mi jako kompani do samotnych podróży, przyjemnie się ich słucha) oraz także wcześniej wspomnianego PadCastu (tutaj faktycznie nie jest może jeszcze idealnie, ale regularnie wydawany content i przyzwoita jakość oraz rzetelność w trzymaniu się line-upu jak najbardziej in plus, dochodzi też fakt że ledwo roczek działalności im ostatnio stuknął, a więc wśród podcasterów to jeszcze wiek dziecięcy).

Oprócz tego trudno mi nie zarekomendować prowadzonej przy współpracy z Arhn.eu Co-Relacji wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mogę jedynie podpisać się pod tym co napisał lubro. Chłopaki z naszego forum, z Co-Relacji zasługuję na zdecydowanie większą ilość uwagi, bo odwalają kawał dobrej roboty i widać, że planują mocno rozwijać swój projekt ;) Z zagranicy oglądam a właściwie słucham tylko TGSa, bo na resztę albo nie mam czasu albo ochoty albo po prostu komentarze wręczane przez Wkurzonego Joe'a albo TotalnegoBiszkopta mi starczą zwłaszcza, że dostarczane są w niezwykle przyjemnej, humorystycznej oraz strawnej formie ^_^ Polecam każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...