Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Azzazel13

Przedziwny problem: komputer tnie się gdy poruszam myszką.

Polecane posty

Starając się opisać wszystko dokładnie i od początku:

Komputer tnie się w momencie gdy poruszę myszką. Gdy nią nie ruszam, wszystko działa normalnie, ale gdy nią tylko lekko poruszę zużycie procesora skacze mi z 1% do 50%, Żaden tajemniczy program nie jest uruchamiany, nic tam też podejrzanego nie widać. Sprawdzałem antywirusem, aktualizowałem sterowniki do karty graficznej, przywracałem stan systemu, podpinałem inną mysz, czyściłem rejestr ccleanerem - nic nie pomaga. Co najdziwniejsze jednak, jeśli włączona i aktywna jest przeglądarka google chrome - problemu nie ma. Nic mi nie skacze, wszystko działa normalnie. Gdy tylko ją zamknę, znów przy poruszaniu mychą zużycie wzrasta.

W gry da się grać bez problemu do momentu gdy poruszę myszką. Z tym że samo ruszanie kursorem np w menu nie powoduje zawiech. Jedynie poruszanie w grze, np rozglądanie się. Testowałem na cs i na SW the old republik.

Kolejna dziwna rzecz: problem nie istnieje w far cry. Tam mogę bez problemu się poruszać, rozglądać, strzelać - żadnych zawiech, żadnego wzrostu zużycia procesora.

Szukając momentu gdy problem zaczął istnieć: wczoraj wieczorem pogrywałem sobie w SW TOR i wszystko działał jeszcze dobrze. W pewnym momencie wyskoczył jakiś błąd, wszystko się zawiesiło, więc zrestartowałem kompa, ale już nic nie włączałem tylko obejrzałem film. Dziś od rana były jakieś problemy z wydajnością, ale że też wszystko co robiłem to było czytanie newsów, więc nie zwróciłem na nie żadnej uwagi. Do momentu gdy włączyłem cs. Wtedy tam szybkie myszkowanie, szukanie źródła problemu i zauważyłem te dzikie harce z wydajnością.

Podejrzewam więc, że problem może być związany właśnie z tamtą zawieszką wczorajszą, ale nie wiele mi to mówi o jego naturze.

W pierwszym odruchu szukałem odpowiedzi w googlach: podobnych tematów jest mnóstwo. Symptomy identyczne: komputer zacina się gdy poruszają myszką, zużycie skacze im do 50%, ale gdy używają chrome czy grają w far cry to nie ma żadnych problemów. Niestety nigdzie nie było jednej dobrej odpowiedzi na tę zagadkę. Albo temat umierał bez rozwiązania, albo gościu odpisywał, że sobie poradził, ale nie wyjaśniał jak, albo któreś z przeróżnych podanych rozwiązań pomogło. Ale nie u mnie. U jednego pomogła zmiana częstotliwości odświeżania, u drugiego zrobienie nowego konta użytkownika.

Rozwiazania cokolwiek bezsensowne i nic nie wyjaśniające. no i u mnie nie działają.

Podejrzewam że problem tkwi gdzieś w ustawieniach systemu, ale pojęcia nie mam gdzie konkretnie.

Jakiekolwiek pomysły? Ew ktoś też już miał coś takiego?

Komp:

windows xp sp3

geforce gt 8600

procesory 2x intel core duo E7200 2,53 ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Zauważyłem kolejną zależność: w grach komputer zaczyna ścinać gdy ruszam myszką i skacze mi potwornie ping. ALE, jeśli gram w single playera, problemu nie ma. To by tłumaczyło dlaczego gdy włączam far cry to mogę grać bez przeszkód.

Więc problem występuje tylko w grach w sieci (no i skok zużycia procesora poza nimi. Nawet filmy na youtube czy przeglądanie stron przy jednoczesnym poruszaniu myszą powoduje problemy). Sprawdziłem dla pewności czy jak odłączę kabel sieciowy, to czy nadal będą skoki zużycia: i nic to nie zmieniło.

//

Z tym, że pewnie skoki wydajności gdy gram w single również występują, tylko po prostu mój komputer daje sobie z nimi radę. Podejrzewam, że problem jest związany z internetem i transferem danych co daje efekt "zacinania się strony/gry" i zwiększone lagi. Plus ten wzrost CPU.

///

update 2.

Zacząłem szperać na anglojęzycznych stronach w tematach ludzi z identycznymi problemami. NIe pomagało im ani przeinstalowanie windowsa (problem mieli zarówno na XP, jak i na 7 czy viście).

//

Kolejne spostrzeżenie pozwalające chyba obejść błąd, ale wcale go nie rozwiazujące, dlatego prosiłbym o nie zamykanie topicu. Mianowicie, problem istniał gdy zrobiłem nowe konto użytkownika, ale z ograniczeniami. teraz założyłem nowe konto użytkownika z uprawnieniami administratora - i wszystko działa na nim normalnie. CPU nie skacze, gdy internetowe (testowałem tylko duel of champions, który zacinał się na pierwotnym koncie) działają bez zakłóceń.

Całkowity brak jakiegokolwiek sensu, biorąc pod uwagę próby innych ludzi z podobnym problemem.

Wolałbym nie przenosić wszystkiego na nowe konto, bo to dodatkowy burdel, więc będę to traktował jako ostateczność. Tymczasem mam nadzieję na znalezienie źródła problemu i naprawienie go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wink_prosty.gif

Jestem szczęśliwym posiadaczem PCta o podobnych parametrach co twój. Również z Windowsem XP sp3.

Problem pojawił się kilka dni temu, czyli mniej więcej wtedy co u ciebie. Przypuszczam, że zostało spowodowane to nagłym odcięciem zasilania, ale nie mam pewności. Szczególnie przycina się na grach multiplayer. Przy poruszaniu myszką już na ekranie logowania widać spadek FPS.

Problem pojawił się w podobnym czasie więc: przypadek, czy może wina jakiejś aktualizacji?

Powiedz mi jeszcze czy utworzenie nowego konta ci pomogło. U mnie była poprawa ale chwilowa. Za drugim odpaleniem systemu było to samo.

Jak znajdziesz i rozwiążesz źródło problemu to napisz wink_prosty.gif

EDIT:

Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale przy starcie systemu (w dniu w którym pierwszy raz były te problemy) pojawił się komunikat o tym że "katalog jest uszkodzony, bądź nieczytelny" odnoszący się do folderu

D:\System volume information\_restore.....A0393556.ini

screen:

jhglffwiv89i.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym w takim razie przywracania systemu, możesz również zapuścić chkdsk'a(PPM na ikonę dysku systemowego>właściwości>narzędzia i użyj opcji Sprawdź. Zaznacz oba punkty i kliknij rozpocznij.) Jeśli to nie pomoże spróbuj instalacji nakładkowej windowsa, o ile masz na płycie wersję zgodną z Twoim Service Packiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem "rozwiązał" się sam.....

Po kilku dniach szukania przyczyny usterki, sama się ujawniła.

Padł mi boot sector. To właśnie stary dysk, który już przeżył swoje okazał się przyczyną problemów.

Nie wiem czy reinstal systemu coś pomoże. Na razie mam zamiar odzyskać dane dzięki linuxowi odpalonemu z pendriva.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...