Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szkatu

Ciągłe zawieszanie się komputera

Polecane posty

Tak jak w temacie. Od paru dni doskiwiera mi ciągłe "wieszanie się" windowsa i to w sposób taki że jedyny sposób to reset.Najdziwniejsze jest to że te sytuacje zdażały sie dosyc losowo, jakby komputer miał swoje humory.Raz zawiesza sie tuz po starcie poto żeby następnie pracowac 5 godzin stabilnie. Z ciekawości zajrzałem do dzinnika zdarzeń i tam ujrzałem setki błedów wywołanych dyskiem. Zauważyłem też (wiem jestem genialny) że komputer traci stabilność po odpaleniu dysku zewnetrznego adaty i tu pada pytanie jest jakis sposób żeby sprawdzić co konretnie powoduje konflikt dysku z systemem?

post-188891-0-24753400-1370120879_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez Usb pytanie tylko czy dysk jest do wyrzucenia czy da sie go jakoś naprawić.Dodam tylko że dysk włacza sie całkiem normalnie mam dostęp do wszystkich plików itd. Tylko te ciągłe zawieszanie sie jest denerwujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia S.M.A.R.T. dalej nie ruszymy. Aczkolwiek to mogą być problemy z zasilaniem (na "głównym" dysku odnotowanych jest pełno błędów CT, choć może to być fake) i wystarczy, że tylko podepniesz coś dodatkowego (w tym przypadku - dysk) i zaczynają się kłopoty (a dodatkowo w wyniku nieprawidłowości w zasilaniu mogły powstać bady logiczne). Tu masz opis programów MHDD i Victoria, bo może rzeczywiście coś źle robisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...