Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zpox

rozłączający się internet

Polecane posty

niedawno kupiłem nowy pc, więc kartę sieciową też musiałem kupić. wybrałem model tp-link tl-WN722N i zainstalowałem. ogólnie jakoś działa, komputer zwykle wyświetla 2-3 kreski(na 5). tyle że jak nawet niekiedy jak ma te 3 kreski może internet się nie włączyć a niekiedy pokaże sie na kompie że internetu nie ma (na starszym pc nie mam takiego problemu) . czy może to być wina za słabego odbiornika wifi/routera ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router jest na korytarzu na parterze a pc na piętrze więc napewno przez podłogę musi przejść a poza tym chyba nic więcej. do internetu są podłączone 2 komputery stacjonarne (razem z tym) a wszystkie myszki, klawiatury itp. idą po kablu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób zmienić aby router lepszy sygnał i dalej wysyłał? a poza tym ja od sąsiadów łapię sygnał na 4-5 kresek na moim starszym pc więc to chyba wina leży w tamtym odbiorniku (tam prawie nic nie łapie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym ja od sąsiadów łapię sygnał na 4-5 kresek na moim starszym pc więc to chyba wina leży w tamtym odbiorniku (tam prawie nic nie łapie)

Rozwiązałeś sprawę, więc wiesz co już zrobić. Propo

w jaki sposób zmienić aby router lepszy sygnał i dalej wysyłał?

Twój router posiada wbudowaną antene, ale chyba nie da się jej wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zostaje z tym zrobić? dokupić nowa antenkę do odbiornika czy co?

a ty mnie chyba źle zrozumiałeś, ja miałem na myśli to, że przy nowym pc ma problem złapać z 8m sygnał a mój starszy pc odbiera pełen sygnał z odbiornika jakieś 40m dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak częściowo źle cie zrozumiałem tutaj się zgodzę, myśle że to karta sieciowa(nie jestem w 100% pewien) jeżeli starszy komputer bardzo dobrze odbiera neta. Zaktualizuj sterowniki do karty sieciowej, jeżeli to możliwe. Ostatecznie poczekałbym, aż ktoś bardziej kompetenty się tu wypowie, bo nie mam pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - internet więcej nie działał, niz działał, ale bywało tak, że np. przez tydzień kompletnie nic się nie działo. Radzę zmienić sprzęt. Czytałem, że z Tp-linkami różnie bywa. To ma być ADLS? Spróbuj przetestować u siebie Netgear DGN2200. Powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...