Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doman18

Rozwiązany: Terminal HP 5720 czy normalny router do 250zł?

Polecane posty

Witam

Z racji że uwaliłem mojego tplinka 1043nd szukam alternatywy. Potrzebuję czegoś do transmission i zwykłego routingu. Żadnych streamów Full HD nie zamierzam robić. Internet mam z UPC 10Mbps/1Mbps. Tplink dosyć często się wykrzaczał przy osiąganiu 1-2Mbps. Chciałbym tego uniknąć

Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać do moich celów TAKI terminal. Ma prawie 2,5 raza lepszy procek i 8 razy więcej ramu. Wrzuciłbym do niego swoją kartę sieciową (jakiś Realtek, nie pamiętam) na pci i dokupiłbym jakąś kartę wifii (np TL-WN722N 150Mbps). Do tego mam dysk 100Gb na system i torrenty (bootloader byłby pewnie na compact flashu). Terminal podłączony byłby swoim wbudowanym portem do internetu, sieciówka na pci dawała by mi internet po kablu a sieciówka wifi usb siała by neta po mieszkaniu na netbooka żony i mojego htc desire Z. System to pewnie byłby Debian, oczywiście bez żadnych X'ów, tylko podstawowy system z transmission (demon i webgui), ewentualnie ssh no i oczywiście iptables. Wypaliłby ten pomysł?

Ponadto, jest duża różnica w działaniu między systemem postawionym na penie a takim z dysku? Bo chyba i tak na linuksach większość się dzieje w ramie więc teoretynie gigantycznej byc nie powinno. Mylę się? Bo myślę też nad kupnem dysku ata 2,5' 20gb i taśmy 44pin i podpięcie ich w miejsce Compact Flasha tak jak ludzie mają. Ale torrenty i tak byłyby zbierane na zewnętrzny.

Czy sobie tyłka nie zawracać i znów kupić 1043nd lub coś innego z OpenWRT? Np TP-Link TL-WDR3600 ==>(CPU: Atheros 560MHz, ram: 128MB ,flash: 8MB, switch gigabitowy, 2 radia dla 2,4 i 5ghz, 2x usb)za 220zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest tam tylko miejsce na karte PCI x 1 + karta może się nie zmieścić w obudowie.

sam mam model t5730, ale używam go jako terminal. wypuściłem taśmę na zewnątrz i podłączyłem 2,5' dysk przymocowany do obudowy, tak jak planujesz, ale myślę że uszło by nawet z flashem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jednak polecają wziąć tego 3600. Jeden znajomy z innego forum zaoferował się też z odratowaniem uszkodzonego 1043nd. Jeżeli odratuje, no to sprawa jasna. Jeżeli nie to chyba jednak nie będę kombinował. Razem z kartą wifi oraz riserem pci (obudowy i tak nie zamknę) terminal wyniesie mnie ok 180zł. Czyli mała różnica w porównaniu do 3600 który ma słabszą wydajność ale lepszy osprzęt (2 radia i gigabitowy switch) a do tego router zżera ok 7W max a nie 20W.

Jeszcze jedno. Czy do 250zł dało by radę kupić jakiś prosty ale porządny router i do tego NAS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że jeżeli kolega odratuje tego tplinka to nie będę już go katował tylko zostawię go do samego routingu. Natomiast do torrentów kupię Futro S400 (lepszy od hp bo ma gigabitową kartę, riser pci i więcej miejsca) i postawię go z Debianem w roli NASa. Dysk usb już mam więc koszt będzie się zamykał w 140zł za sam terminal.

Natomiast jak kolega nie odratuje, to kupię tego tplinka 3600. Z tego co wiem ze swoimi 128ram i o połowę szybszym prockiem jest znacznie bardziej stabilny w torrentach niż 1043nd z 32ram 400mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...