Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiuKang

Dziwny problem z Routerem TP-Link

Polecane posty

Witam

Zakupiłem Router TP-Link WDR 3600 , który jakiś czas temu polecono mi na forum. Link do tematu gdzie jest nieco więcej informacji odnośnie zagadnienia- poniżej:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=220076&hl=

Zainstalowałem wszystko, utworzyłem sieć WiFi, którą wykrywają smartfony, moc sygnału full, wszystko pięknie, telefon łączy się z Wifi..i tutaj nastepuje problem. Telefon normalnie łączy się z Wifi jednak strony w necie nie wczytują się. Niby połączony, niby wszystko ok ale jednak nie. NIe wiem czym to jest spowodowane, jakieś zabezpoieczenia w routerze/telefonie , nie mam pojęcia, nie znam się i nie chcę kombinować na oślep.

Kolejny problem ,a raczej pytanie dotyczy tego jak sprawić by jednoczesnie możliwe było korzystanie z Internetu po kablu i Wifi. Bo z tego co wstępnie zauważyłem to przy podłączonym Wifi pada net z kabla w pc stacjonarnym. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel podlaczylem prawidlowo oczywiscie. Z tym, ze nie moge wejsc przez przeglądarke na 192.168.0.1 bo jak juz wspomnialem kiedy router jest podlaczony do pc to net nie dziala zas kiedy jest odlaczony to nie jest wykrywany , tak wiec nie wiem jak sie uporac z tym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi tu troche jak konflikt IP.

Czy napewno DHCP jest włączone na ruterze?

Przydałby się dokładny opis ustawienia/podłączenia. Gdzie/który kabel i jak. Ile urządzeń, jakie? Ruter bezpośrednio podłączony do modemu czy do podobnego rutera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnego opisu ustawien w tej chwili nie moge podac gdyz nie mam do nich dostepu. Jesli chodzi o podlaczenie to wyglada to tak: kabel "z internetem", ktorego dostawca jest siec osiedlowa po prostu jest wlozony do portu routerze , taki sam typowy kabel ethernet idzie rowniez z routera do pc. Modemu zadnego nie posiadam. Co do gniazdek w ktorych te wtyczki sa powkladane to wszystko sie wydaje byc ok, zgodnie z instrukcja i logika. Jesli chodzi o wlaczenie dhcp na routerze to niezbyt wiem jak to zrobic gdyz z poziomu przegladarki sie nie da z powodow ktore wczesniej wspomnialem, a innej metody nie znam gdyz jestem w tym temacie calkiem zielony i o grzebaniu w ustawieniach raczej nie mam pojecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dostawca osiedlowy... ciekawe czy to nie ma coś do czynienia.

Czy przypadkiem ten osiedlowy dostawca nie ma ustawionego filtrowania po adresie MAC...

Czy kiedy podłączałeś PC to tego osiedlowego internetu, to dostawca ustawiał/pytał o coś na kompie?

Pierwsze co bym sprawdził, to jaki jest lokalny adres ip na PC, potem podłączasz PC do rutera (kabel on internetu odłączony) i restartujesz ruter (ON/OFF) w tym momencie adres standardowy 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 powinien zadziałać. Po podłączeniu, będzie trzeba zmienić ustawiena podsieci, ale to już inna historia...

Sprawdź przydzielone IP. Najlepiej w "Uruchom" wpisz "ipconfig /all" i wklej tutaj jak możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82.143.187.188 wygląda na adres zewnętrzny bardziej niż na adres sieci lokalnej, więc to już jest dobrze.

czyli wszystko będzie zależało od poprawnej konfiguracji routera - czyli w pierwszej kolejności musisz się dostać do ustawień.

odłącz PC od neta, za to podłącz go do jednego z lokalnych portów routera i wykonaj tą samą komendę "ipconfig /all". zamiast adresu 82.143.187.188 będzie tam inny, prawdopodobnie w formacie 192.168.X.Y lub 10.0.X.Y. Daj znać który.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli Twój router przydziela adresy IP prawdopodobnie w zakresie 192.168.0.100 - 192.168.0.255, a adres routera to prawdopodobnie 192.168.0.1

spróbuj wpisać ten adres w przeglądarkę. Jak wyskoczy prośba o podanie nazwy użytkownika i hasło, jeżeli ich wcześniej nie zmieniłeś, to wpisz te standardowe. Albo będą podanie gdzieś na naklejce na samym routerze, w dokumentacji, albo znajdziesz je w internecie. Najpopularniejsze kobinacje to (w formacie nazwa użytkownika:hasło): admin:admin, admin:password, admin:<puste>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to generalnie wszystko powinno działać jak trzeba.

Nie wiem jak tam wygląda interfejst tego routera, ale można zacząć od aktualizacji firmware (jeśli sam router już tego nie zrobił)

Powinieneś znaleźć tam gdzieś stronę, z podłączonymi urządzeniami. Zweryfikuj że wszystkie urządzenia (PC i telefon) są na liście i mają przydzielone (różne!) adresy IP.

Może problemem że strony nie wyświetlają się na telefonie jest zasięg/kanał WiFI? Jeśli w telefon znajduje jeszcze jakieś sieci w zasięgu polecam zmianę kanału.

Przejrzyj też ustawienia WiFi, czy przypadkiem nie ma tam włączonych jakichś dziwnych ustawień typu 'izolacja sieci'.

Najlepiej by było znów, gdybyś mógł zamieścić tu screenshot-a z głównego interface-u, strony do ustawień DHCP/LAN i WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja firmware była zrobiona. Na stronie DHCP client list nie widać telefonu, a jedynie pc stacjonarny. Ustawień typu izolacja sieci itp. nie mam włączonych , sprawdziłem to już na samym początku. Wrzucam screen z tymi ustawieniami DHCP. Dodam ,że jak podłączam czy też odłączam router od pc to zapora antywirusa się wyskakuje z komunikatem, że wykryto w sieci taki sam adres IP. Tak więc jest coś na rzeczy z tym konfliktem IP. Pewnie coś przeoczyłem i nawet nie wiem co jako, że kompletnie się w tym nie odnajduję. Wspominałeś coś o zmianie ustawień podsieci..a więc co/gdzie/jak ? ;)

post-295745-0-70015700-1370360588_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił jeszcze screena ze strony DHCP Clients List.

Druga sprawa (ale narazie bym tym się nie zajmował głebiej) to adres DNS które w tym momencie są puste.

Gdyby się okazało, że po rozwiązaniu konfliktu ciągle strony na telefonie nie będą się ładowały, to radziłbym ustawić chociaż Primary DNS na taki sam jak adres routera. Ale tak jak mówie, to już potem, i w sumie może nie myć potrzebne...

Czekamy na logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie routera wszystko wygląda ok. W logach niestety widać, że próbę połączenia podejmowało tylko jedno urządzenie (wygląda na to, że twój PC). Proponuję też zmienić WAN na Dynamic IP, mało który dostawca nie ma DHCP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi i ustawienia jak dla mnie wyglądają OK, pozatym oczywiście że nie widać nigdzie tego smartfona...więc nie do końca wiadomo co się dzieje.

nie to żebym był upierdliwy chytry.gif ale bardziej pomocne byłyby logi po podłączeniu di Wifi telefonu. Jeśli odetnie ci połączenie z kompem, to telefon odłącz, odśwież ip i wtedy zgarnij log.

miejmy nadzieję że tym razem złapie się coś konkretnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...