Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ryba2111

Rozwiązany: Zainfekowany pendrive.

Polecane posty

Witam. Podłączając pendrive na uczelni złapałem jakąś dziwną infekcję, która tworzy na pendrive skrót do owej pamięci przenośnej. Po kliknięciu w skrót COMODO blokuje jakiegoś trojana, który chce zainstalować się na komputerze. Jak się tego pozbyć i odzyskać dostęp do pendrive'a? Wyczytałem, że potrzebne jest skanowanie OTL-em, ale nie wiem jak korzystać z tego programu i potrzebna mi pomoc. Dodatkowo internet radzi, aby zastosować program USBFix, ale nie działa on poprawnie na moim komputerze ( system operacyjny Windows 7). Proszę o pomoc w usunięciu tego dziadostwa. Z góry dziękuję.

Przed chwilą infekcje zablokował COMODO, ale teraz po wejściu w pendrive nie widzę folderów. Miejsce jest zajęte, ale plików nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów - mój komputer>narzędzia>opcje folderów>widok i zaznacz opcję "pokaż ukryte pliki i foldery". Następnie wyłącz autoodtwarzanie lub podłącz Pendrive'a trzymając klawisz Shift. Następnie zlokalizuj plik Autorun.inf i usuń go. Teraz antywirus powinien sobie poradzić z wirusem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Niestety to nie pomogło. Z doświadczeń osób w internecie nie tak prosto usunąć tego typu trojana. W ostateczności zrobię format, ale chciałbym tego uniknąć ze względu na pliki zawarte na nośniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że musiałem jak najszybciej odzyskać pliki z pendrive'a postanowiłem wziąć sprawę w swoje niedoświadoczne , w takich sprawach, ręce. Włączyłem jeszcze razm widoczność wszystkich plików i ku mojemu zdziwieniu pojawił się folder z moimi plikami oraz podejrzany plik .exe. Niewiele myśląć przeniosłem wszystko na pulpit, wcześniej usuwając plik instalacyjny. Po tej operacji sformatowałem pendrive a komputer przeskanowałem pakietem COMODO i Malwarebytes Anti-Malware. Programy wykryły jakieś pozostałości infekci i usunęły je. Pliki z pendrive'a działają bez zarzutu. Dla sprawdzenia podłączyłem dwa inne pendrive'y oraz kartę pamięci, aby sprawdzić czy nie zostaną zainfekowane ( wcześniej błyskawicznie łapały infekcje). Wszystko działało bez zarzutu. Dodatkowo zabezpieczyłem teraz pamięci przenośne programem "Bitdefender Usb Immunizer", który tworzy puste pliki autorun.inf, których nie da się usunąć inaczej niż przez sformatowanie pendrive'a. Może ktoś będzie miał podobny problem i pomogą mu te wskazówki ( mam nadzieję, że postąpiłem poprawnie).

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...