Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roberto171

Rozłączający się internet

Polecane posty

Od dłuższego czasu(2 miesiące) rozłącza mi się internet. Od tak, zawsze pomaga ponowne wyjęcie i przykręcenie do tego całego rozgałęźnika kabla antenowego(nie znam się kompletnie, ale mam nadzieje, że dobre nazwy przedstawiłem), trwa to 2 minuty, ale jest uciążliwe. Czasem dzieje się to raz na pół godziny, czasem raz na tydzień.

Podejrzewam, że jest coś z przewodem, nie chodzi o to, że ruszam go, szarpie, czy coś, sam się rozłącza wtedy kiedy sam chce. Mam router z modemem, z którego korzysta jeszcze jedna osoba(wi-fi).

Zastanawiam się też, czy jakby co to lepiej kupić nowy kabel, czy wezwać technika z UPC i niech on się z tym bawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem źródło mojego problemu, na 100% jest to kabel, albo sam jego wtyk(jest nakręcany). Gdy jest on lekko rozluźniony to internet pada, gdy jest wkręcony na max wszystko jest ok. Problem tkwi w tym, że mieszkam blisko torowiska, dosyć ruchliwego i każdy przejazd pociągu przynosi jakieś tam drgania i powoli ten wtyk zaczyna się odkręcać, a dodam, że od luźnego do wkręconego na max dzieli może 1,5mm.

Stąd rodzi się moje pytanie, czy w sklepach RTV mogę kupić już taki gotowy kabel, na max kilka metrów(w moim przypadku starczy max metr) razem z tym wkrętem, bez bawienia się jakimiś sprzętami do ściągania izolacji, czy coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach, nadal jest to samo... Wymieniłem kabel, ten cały rozgałęźnik również i nadal się rozłącza... Zatem wychodzi na to, że problemem jest mój modem wraz z routerem. Dali mi go z upc, jest to model Thomsona, na internecie czytam, że thomsony są badziewne i często występują z nimi problemy.

Jak wcześniej wspomniałem, internet wraca po ponownym podlączeniu kabla koncentrycznego, jednak zawsze robiłem to "od [beeep] strony" ostatnio postanowiłem też przyjrzeć się bardziej modemowi i tam dokładniej przykręciłem ten kabel. Jakie było moje zdziwienie, gdy przez pare dni było wręcz świetnie, 0 rozłączeń. Teraz już to niestety nie pomaga.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale podczas zaniknięcia internetu diody DS i US migają naprzemiennie, a online wogóle się nie świeci.

Wiem, że powinni mi wymienić ten syf, ale nie chcę płacić 200 złotych, a nie wiem jak udowodnić, że to nie z mojej winy, bo przecież tym modemem nie rzucałem o ścianę, ani razu nie spadł.... Macie może jakieś pomysły, albo czy ktoś miał podobnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po usilnych próbach, 3 wizytach panów techników problem nadal występuje. Wymienili modem za drugą wizytą, za pierwszą okablowanie w mieszkaniu. Za pierwszym razem pan pogrzebał w skrzynce znajdującej się na klatce i powiedział, że tam nic się nie dzieje, a z trzecią wizytą inny pan powiedział, że problemem jest coś właśnie w tej skrzynce. Coś tam zrobił i na 2 dni był spokój, myślałem, że już jest OK, a tu znowu bęc i w przeciągu kilku godzin 5 rozłączeń.

Jestem cierpliwy, ale koniec jeśli nie potrafią pomóc klientowi, a udzielam im wskazówek co i jak, a oni to ignorują i wydają się jakby byli wszechwiedzący, a ja jestem tylko głupim użytkownikiem i się na niczym nie znam.

Mieli również tego samego dnia, w którym był trzeci tecnik przysłać kogoś zajmującego się sygnałami, by jakoś to wzmocnić, mija 4 dzień i faceta jak nie było tak nie ma. Chyba zrezygnuje z tego całego UPC, ale znowu rodzi się pytanie.

Który dostawca internetu jest obecnie najlepszy? Mieszkam w centrum Gdańska, więc z dostepem raczej nie będe miał problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w bloku i okablowanie ma UPC to niestety, ale nie masz dużego wyboru. Możesz pójść w Orange/Netię, ale wymagane (chyba, że chcesz płacić nie mało za dzierżawę gniazdka) jest gniazdo telefoniczne. Dowiedz się kogo masz jeszcze w okolicy i napisz. Najlepiej wypada UPC (:P) i Vectra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...