Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tunik

Problem z kartą graficzną.

Polecane posty

Witam.

Jakiś czas temu pisałem tutaj w sprawie pewnego problemu, a mianowicie wirusa. Myślałem że to wirus, lecz teraz już nie jestem tego pewny. Wtedy problem się nie rozwiązał, więc wykonałem reinstalacje systemu z RECOVERY.

Myślałem, że problem zniknął lecz niestety myliłem się. Problem polega na tym, iż przeglądarka ciągle się otwiera i nie chce przestać. Otwierają się ciagle jej nowe okna.

Obawiam się, że ma to związek z kartą graficzną, a raczej z kartami graficznymi. W menadżerze urządzeń wyświetla mi dwie karty graficzne:

-Mobile Intel? HD Graphics

-Radeon ? HD 6490M

Czy tak powinno być? Chodzi o laptopa.

Gdy próbuję zaktualizować Radeona przez menadżer urządzeń, wyświetla mi iż sterownik jest aktualny, natomiast DriverMax wynajduje dla niego sterowniki. Menadżer wynajduje i instaluje tylko sterowniki dla Mobile Intel?. Bez względu na to czy zainstaluje sterownik od DriverMax'a (dla Radeona), czy też z menadżera urządzeń (dla Mobile Intel), problem z przeglądarką powraca.

Dziwny jest fakt, iż gdy próbuję instalować sterowniki z oficjalnej strony AMD, wyskakuje mi komunikat, że na komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie i że używam nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej.

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem?

PS. Oczywiście sterowniki z oficjalnej strony nie chcą się zainstalować.

PS2. Ściągnąłem ze Steama darmową grę Blacklight Retribution. Gdy ją uruchamiam przeglądarka zaczyna się otwierać, dopiero gdy wyłączę grę to przestaje to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pokazywać dwie karty, i jeżeli je pokazuje w taki sposób to znaczy że jakiś sterownik jest zainstalowany i to raczej nie on powoduje problem.

Przez DriverMaxa radził bym nie aktualizować niczego jeżeli nie musisz, bo lubi on ściągać jakieś cuda które kolidują z innymi sterownikami ( wiem na własnym przykładzie).

Co do przeglądarki ściągnij sobie jakiegoś antywirusa, bo coś mi sie zdaje że masz tam niezły syf. Ewentualnie można też spróbować zmienić przeglądarke, może akurat pomoże. RECOVERY działa różnie w zależności od możliwości i ustawień, więc nie wiem jak ty to niby reinstalowałeś że dalej masz takie problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przeglądarki nic nie daje, po usunięciu Firefox'a problem powtarza się z Explorer'em.

Czyściłem system chyba na wszystkie możliwe sposoby wcześniej, gdy pierwszy raz wystąpił ten problem. Czyściłem rejestr, ludzie sprawdzali i niczego nie mogli znaleźć.

Znalazłem coś nowego. Może to coś z Direct'em? Gdy wchodzę w klasyfikację systemu (PPM na Komputer>Właściwości, chodzi o te "oceny", które oceniają odpowiednie elementy systemu), to widnieje tam komunikat "Wykryto nowy sprzęt. Indeks wydajności systemu Windows wymaga odświeżenia." Gdy klikam na "Odśwież teraz" rozpoczyna się "Uruchamianie oceny funkcji Direct3D 9 Batch" i przeglądarka momentalnie zaczyna się otwierać. Gdy kliknę Anuluj, przestaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...