Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jaszczur358

Brak obrazu i piknięcia

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem. Dziś czyściłem swojego PCta i podczas tego nie odłączałem żadnych kabli. Jedynie pędzelek i delikatnie odkurzaczem ale z daleka. Po podłączeniu wszystkiego odpaliłem komputer i niestety nie pojawił się ani obraz ani nie było piknięcia tylko komunikat "No video input" na monitorze. Ostatnim razem jak czyściłem kompa miałem ten sam problem, lecz wystarczyło wyjąc grafikę i włożyć z powrotem na miejsce. Teraz to nie pomaga. Powtórzyłem tę czynność kilka razy i nic. Sprawdziłem wszystkie połączenia i wydaja się być ok. Proszę o szybka pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłeś kompa od zasilania przed czyszczeniem? Teoretycznie jak nie działa albo nie ma karty graficznej powinien się na zintegrowanej grafie odpalić.. Próbowałeś podpiąć monitor pod zintegrowaną grafikę? Jak będzie nadal tak samo pożycz od kolegi kartę na chwilę i podepnij do siebie, jeśli będzie wszystko działało już wiesz, że musisz mową grafę kupić. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas czyszczenia komputer było goły i wesoły, bez żadnych kabli. Moja płyta główna nie posiada zintegrowanej grafiki, ponieważ nie ma żadnego wejścia na tego typu kable. Poniżej zdjęcia dwóch miejsc które mnie zainteresowały pod katem rozwiązania problemu.

Na zdjęciu z zasilaniem zastanawia mnie, iż jak widać 2 czerwone kabelki wchodzą w jeden pin. Nie wiem czy tak powinno być, ale skoro tak było to nie wiem.

post-461042-0-72572600-1369505921_thumb.

Na drugim zdjęciu jest złącze kabli. Tu natomiast dwa pierwsze są ok, bo łączą się dwa żółte i dwa czarne, ale dalej styka się czarny z żółtym. Tak jak wcześniej tak było lecz nie wiem czy tak być powinno.

post-461042-0-89816400-1369505814_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego się wczoraj stało. Na samą noc przed spaniem włączyłem ostatni raz PCta, bo jakoś nie mogłem iść spać ze świadomością, że nie działa. Wcześniej tylko zmieniłem Ramy, tzn. zamieniłem miejscami z 1 na 3 i z 2 na 4. Odpalam i bam. Działa. Posiedziałem troszkę i ok. 10 minut od uruchomienia komputer zrobił "bip" szybko około 10 razy i się zawiesił. Nie wiem co to może oznaczać. Jeżeli komuś przychodzi coś na myśl proszę pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...