Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paradis3

Brak obrazu po włączeniu komputera

Polecane posty

Siemka!

Mam problem a mianowicie, po przywiezieniu nowego kompa i podłączeniu go ogólnie (wszystkich kabli) mam problem a mianowicie podczas odpalenia nie pokazuje mi obrazu. Wiecie może czym to jest spowodowane?

Przy podłączeniu starego monitora do nowego komputera dzieje się to samo czyli też brak obrazu

Gdy podłączyłem nowy monitor do starego komputera działał aczkolwiek rozdzielczość nie pasowała

(zmiana z 17" na 22")

Wie ktoś co się dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro monitory działają, a obrazu nie ma to wina musi leżeć po stronie nowego komputera.

Nie wiem gdzie go kupiłeś, ale wierzę, że ten co komputer złożył podłączył go i sprawdził czy wszystko działa.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że coś się obluzowało w transporcie, więc proponowałbym otworzyć obudowę i sprawdzić, czy karta graficzna i inne podzespoły dobrze siedzą na swoich miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer był zamawiany w miejscowym sklepie, części były specjalnie przeze mnie wybierane żeby komputer był w miarę nowoczesny. Myślę że winą może być coś z kartą graficzną a ona jest dobra (MSI Radeon HD7850) dziś do nich zadzwonie i się spytam o co kaman, jeśli nie to muszę czekać do wtorku bo wtedy go znów zabierają i wymieniają płytę główną gdyż nie ma jednego jakiegoś wejścia i nie wejdzie stara karta sieciowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Podłącz monitor z komputerem przez inny kabel, może akurat ten jest uszkodzony

-Podłącz grafikę z starego komputera do nowego jeśli jest to PCI-E i sprawdź czy będzie chodzić

-Podłącz grafikę z nowego komputera do starego jeśli jest to PCI-E i sprawdź czy będzie chodzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, monitor ustawiłem do starego kompa, rozdzielczość ustawiona wszystko ładnie pięknie, przy nowym nie działa dalej. Kość RAM jeszcze raz wpinałem tym razem do innego kanału i to samo. Więc tu chyba nie problem. Wiecie co tu do cholery może być bo już siły nie mam ;/

A i przy tym nowym gdy go włączę no to ,,piknie'' na znak że system się ładuje tak? ale na monitorze wyskakuje komunikat ,,D-Sub No signal, entering the power saving mode shortly'' co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może RAM jest nie pokoleji włożony? U mnie w laptopie jak go skręciłem nie działał mi ekran, i to była wina RAMu (mam 2 kości) były w złej kolejności, po zamianie wszystko działało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to jak dźwięk jest to nie ma co pamięć obwiniać. Myslalem ze systemu tam jeszcze nie masz to nawet nie pytalem. Ale jesli postawili ci tam system znaczy ze w sklepie działał. Więc jedyne na co patrzec to grafika i monitor (znaczy jak feleron zaproponowal przejściówke). Mozesz desperacko docisnąć grafike (co juz pewnie zrobiles) i jesli korzystasz z przejsciowki podlaczyc monitor do starego kompa za jej pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy monitor po podłączeniu do starego komputera działa 100%-owo

Chyba to nie jest wina monitora bo gdyby była to i by na tym starym nie działał

Więc może coś nie tak z grafiką?

RAM mam jedną kość 4 GB więc tu nie ma mowy o błędzie kolejności wpinania do kanałów. W jednej przecież nie ma różnicy czy wepniesz do lewego czy do prawego kanału

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma, dla pewności możesz sprawdzić :) Nie miał byś jakiejś innej pasującej karty graficznej? Bo jak byś taką podpiął i spradzwił czy wszystko działa to wiadomo by było gdzie szukać przyczyn usterki albo zrób tak jak Johnoka radzi podłącz nową kartę do starego kompa i sprawdź czy chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...