Skocz do zawartości

Rozwiązany: Zawieszanie się laptopa

zawieszanie się laptop problem z laptopem

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
10 odpowiedzi na ten temat

Blood71

Blood71

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Witam. Od razu chciałbym zaznaczyć, że widziałem już podobne tematy jednak żaden nie pasował specjalnie do mojego problemu, a jeśli pasował to i tak nie wiedziałem co mam zrobić. Otóż problem polega na tym, że laptop, który mam od roku (lenovo G570) sporadycznie zacina się na amen. To zacinanie się polega na tym, że komputer reaguje jedynie na wyłączenie. Zamykanie klapy, stosowanie różnych kombinacji klawiszy, odłączanie od zasilania itp nie pomaga. Ekran nie reaguje, podobnie jak klawisze, ale słychać dźwięk o ile czegoś akurat słuchałem. Początkowo myślałem, że to może przez zbytnie nagrzewanie się laptopa ale dzisiaj zaciął się kiedy wcale nie był nagrzany. Żadnej wytężonej pracy ani nic takiego. Nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane (dzieje się to bardzo rzadko i wg mnie bez żadnej przyczyny). Może mi ktoś pomóc w tej sprawie?

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

feleron

feleron

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 966 postów
Standardowo - pokaż SMART dysku(zakładka health program hdtune) oraz temperatury z programu hwMonitor w spoczynku i pod obciążeniem.

antros22

antros22

Primaaprilisowy Ekspert Niszowy

• [Ekspert] Sprzęt PC
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6384 postów
Tak samo jest na samej baterii, jak i na zasilaczu?
"Problem z podaniem konfigu"? Użyj CPU-Z
Programy monitorujące m.in. temperatury: | HWMonitor | GPU-Z | Core Temp | SpeedFan |
Do testowania RAM: | Memtest86+ | GoldMemory |
Testujące/obciążające podzespoły komputera: | Prime95 | OCCT |
Diagnostyka dysków (m.in. odczyt S.M.A.R.T.) | HD Tune i HD Tune Pro | CrystalDiskInfo | MHDD (zaawansowane narzędzie, nie wiesz jak działa - nie używaj)|

Blood71

Blood71

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
A więc SMART: http://img694.images...aja20131657.png
temperatury w spoczynku: http://img10.imagesh.../wspoczynku.jpg
i pod obciążeniem: http://img694.images...odobcieniem.jpg

Nie wiem jak dzieje się na baterii bo laptop jest cały czas podłączony do zasilania. Niemniej jednak kiedy korzystałem z niego używając tylko baterii (a robiłem to naprawdę sporadycznie) to takich problemów nie było.

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

antros22

antros22

• [Ekspert] Sprzęt PC
  • 6384 postów
Mimo że maksymalna temperatura dla tego procesora wynosi 100 stopni, jednak 98 to za dużo. Karta też jest ciepła, więc może lapek jest po prostu zasyfiony.
BTW, S.M.A.R.T. - ok.
Programy monitorujące m.in. temperatury: | HWMonitor | GPU-Z | Core Temp | SpeedFan |
Diagnostyka dysków (m.in. odczyt S.M.A.R.T.) | HD Tune i HD Tune Pro | CrystalDiskInfo | MHDD (zaawansowane narzędzie, nie wiesz jak działa - nie używaj)|

Blood71

Blood71

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Czyli wystarczyłoby wyczyścić tak? Ale czemu w takim razie nie zacina się częściej w miarę upływu czasu? Przecież im dłużej go mam tym powinien być bardziej "zasyfiony", a on zawiesza się tak samo sporadycznie jak 10 miesięcy temu. Ogólnie problem leży w zbyt dużej temperaturze i to może być przyczyną tego zacinania się? A co jeśli kupiłbym podkładkę chłodzącą? Pomogłaby?

antros22

antros22

• [Ekspert] Sprzęt PC
  • 6384 postów
Dużo pytań, na które trudno odpowiedzieć... W każdym razie prawdopodobieństwo tego, że przegrzewanie to przyczyna problemu, jest dość wysokie. Podkładka pewnie się przyda, ale zbytnio temperatur nie obniży.

Blood71

Blood71

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Prawdopodobnie zadaję tylko takie pytania :D
Ale co w takim razie mogę zrobić? Póki ten problem występuje bardzo rzadko jest ok. No może nie do końca ale jednak ok. Gorzej jeśli będzie się to zdarzało coraz częściej. Chcę ten problem zlikwidować od razu póki nie jest jeszcze zbyt poważny. Oddawać laptopa do serwisu chyba nie ma sensu, a czy wyczyszczenie go pomogło mógłbym zobaczyć dopiero w przeciągu następnych kilku miesięcy. Jakieś dobre rady?

antros22

antros22

• [Ekspert] Sprzęt PC
  • 6384 postów
To, że problem występuje rzadko, dodatkowo komplikuje sprawę. Jednak temperatury tak czy siak wypada obniżyć, więc zacznij od czyszczenia oraz ewentualnie od zakupu podkładki.

Blood71

Blood71

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Sprawa wygląda tak: parę miesięcy temu wyczyściłem wnętrze laptopa i od razu zaczął działać ciszej i szybciej. Wyraźną zmianę było też czuć w nagrzewaniu się obudowy (była jedynie ciepła przy dużym wysiłku, a nie tak jak wcześniej gorąca). Laptop nie zaciął się już ani razu nawet jeśli temperatury powietrza były dość wysokie, co znaczy, że czyszczenie pomogło. Podkładka chłodząca nie była potrzebna więc póki co zrezygnowałem z jej zakupu. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Hakken

Hakken

Szufladka Dirichleta

• [Ekspert] Programowanie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2761 postów
Problem rozwiązany, więc temat zamykam.
W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

My tu wszyscy jesteśmy szaleni. Ja też jestem. I ty.
- Skąd wiesz, że jestem szalona? ? zapytała Alicja.
- Musisz być ? odparł Kot ? bo inaczej by cię tu nie było.

Charles Lutwidge Dodgson

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników