Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hallen19

Zawieszające się gry i komputer, BSoDy :( Karta graficzna?

Polecane posty

Witajcie! Mam następujący problem. Podczas grania w gry od czasu do czasu komputer się zawieszał i jedyne co mogło pomóc to był reset. Gra zacinała się, a ze słuchawek/głośników wydawał się dziwny dźwięk... jeśli miałbym go wyartykułować to byłoby to coś w rodzaju "drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"... Nie przejmowałem się tym bo problem występował raz na kilka dni jednak ostatnio problem zaczął być jeszcze bardziej uciążliwy. Mniej więcej od piątku takie "drrrrrrrrrr" miałem kilka razy dziennie, aż do dzisiaj kiedy to podczas nagrywania Fify13 owa gra się zacięła i musiałem zresetować komputer. Teraz gdy włączam grę ta zacina się niemiłosiernie chodzi w jakichś 10-15fpsach - Fifa 13. Spróbowałem na innej grze- Metro 2033 tak problem był trochę mniejszy jednak gra także się zacinała i w końcu pojawiło się znowu owe "drrrrrrrrrrrrr". Jednak ten problem nie występuje tylko w grach... wczoraj renderowałem filmik Sony Vegasem i w tym czasie oglądałem jakiś film na YT efekt? ponowne "drrrrrrrrrrrrrr"... Ok myślę, że wiecie już o co mi chodzi xd Zastanawiam się tylko w czym leży problem.. Czy to wina karty graficznej? A może procesora albo zasilacza? bo i takie informacje wyszukałem w internecie.

Pełna specyfikacja

MSI 870-c45

AMD Athlon II 640 4x 3.1GHz

GeForce 9800GT

Zasilacz Coolermaster Real Power 450W

4GB RAM GoodRAM

dysk jakiś Samsung 250GB ale to i tak chyba nie istotne

Jeśli chodzi o temperatury

Procesor: 31 stopni w spoczynku w grach nie przekracza 45

Grafika: 49 w spoczynku w grach nie przekracza 60

Za wszelką pomoc będę wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy z komponentów może powodować podobny problem, więc jak już zacząłeś testować pamięć, to chciałem się upewnić czy ona nie jest winna. Zasilacz i płyta główna oczywiście też należy do grona podejrzanych. Co do pierwszego to wystarczy podmianka( pożycz od kogoś w miarę sprawdzony zasilacz i zobacz jaki będzie efekt). Z płytą główną jest już gorzej, na początek sprawdź kondycję kondensatorów, czy nie są wybrzuszone(wygląda to mniej więcej tak: http://www.expressit.pl/wp-content/uploads/2010/09/wymiana-kondensatorow-wybrzuszone.jpg )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz?

w pierwszym poście napisałem Coolermaster Real Power 450W

Z płytą główną jest już gorzej, na początek sprawdź kondycję kondensatorów, czy nie są wybrzuszone(wygląda to mniej więcej tak: http://www.expressit...wybrzuszone.jpg )

Problem w tym, że moje kondensatory tak nie wyglądają... mam te innego typu---> takie http://www.soyter.pl/sites/default/files/4029479_0.jpg

i wszystkie na moje oko wyglądają tak samo ok

a co myślicie o tym, żeby po prostu sformatować system... Czy to w ogóle warte zachodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.pl/4880258800_1312994017.jpg proszętongue_prosty.gif Ale zapewne żaden tak nie wyglądał co jednak nie wyklucza uszkodzenia płyty. Na początek zrób to co pisałem wcześniej. Wymień kabel od dysku, przetestuj procesor i pamięci. Kartę graficzną również możesz przetestować w OCCT lub np. AtiTool. No i jak najszybciej podmień zasilacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zasilacz, tyle że to do niczego nie prowadzi, co kto obstawia. ;D

Zrób jeszcze ewentualnie PSU Test w wiadomym programie.

Wiadomym, czyli...

Płytę najlepiej zostawić na koniec bo najwięcej zachodu jest żeby ją sprawdzić.

We wtorek biorę wszystkie komponenty do kolegi w celu przełożnia czego się da do jego kompa i sprawdzenia czy będzie ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym, czyli...
OCCT (test procka już w tym programie robiłeś, więc dlatego wiadomym). =)

Skoro jednak będziesz sprawdzał podzespoły u kolegi (IMO lepiej w tym przypadku by było, abyś to jego komponenty montował do swojego kompa), to wielkiego sensu w robieniu tego testu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update.

podczas próby formatowania komputera za pomocą kopii windowsa, którą wcześniej instalowałem już nie raz bezproblemowo system wyskoczył BSoD o kodzie 0x00000A

spróbowałem narzędzia do przywracania systemu.. efekt? BSoD o kodzie 0x00007E ja nie moge xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie planuję to za chwilę zrobić. Moja płyta główna ma taki przełącznik służący do automatycznego podkręcania proca o ileś tam % - w moim przypadku aż o 20% więc przełączyłem to sobie i z 3.0GHz zrobiło się 3.6GHz temperatura natomiast wciąż oscylowała w granicach 29C jednak podczas testowania MemTestem86+ wyskakiwało 30 błędów i komunikat - unexpected interrupt - halting CPU3 jednak po wyłączeniu tej funkcji (automatycznego podkręcania) ten błąd się nie pojawia.. już nie ogarniam o co biega z tym kompem... Na ile cyklów zostawić ten Memtest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożyłem do mojego kompa kartę geforce 9400gt co prawda o wiele słabsza niż moja 9800gt ale przynajmniej wiem już ze to na bank nie wina karty bo Fifa zawieszała się w ten sam sposób jak na mojej karcie... jeśli chodzi o to jak się zacina to jest to tak, że w momencie gdy gość mówi EA Sports it's in the game wtedy to u mnie brzmi jak i i i i i i ej sports cyny gejm... a potem jak włacza się menu to na początku gra się zawiesza i znowu są takie urywane dźwięki przez kilka sekund aż w końcu menu się włączy... no i w menu wygląda to ok ale mecz chodzi w jakichś 15-20klatkach max, a wcześniej (wg Frapsa) chodził w 60... :(

więc jak zamawiać płytę główną? już wszystko przecież sprawdziłem oprócz zasilacza ale przecież cholera.. zasilacz nie sprawia, że gry się zacinają i to zawsze w tym samym momencie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...