Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Podejrzenie, że dysk się sypie

Polecane posty

Witam.

Mam podejrzenie, że dysk się sypie. Dwa razy musiałem uruchamiać komputer ponownie, gdyż nagle nie mogłem zrobić kilku rzeczy (np. uruchomić Skype czy też przejść do menadżera zadań), z góry uprzedzam że OS jest oryginalny.

Załączam zrzut ekranowy z zakładki Health z programu HDTune.

*click*

Czy moje obawy są uzasadnione? Dysk się sypie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. nie wygląda źle, aczkolwiek odnotowanych jest sporo błędów CRC. Wymień kabel od dysku, może się poprawi (zakładając, że dysk sprawia problemy).

UPDATE: Zapomniałem, że już kiedyś oglądałem S.M.A.R.T. Twojego dysku. Wtedy też radziłem wymianę kabla, więc pewnie to zrobiłeś... W każdym razie jest gorzej, od tamtego czasu błędy CRC się podwoiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, cóż. Powoli się sypie. Dziękuję za informację. Kabel wymieniłem jak najbardziej.

A czym dokładnie błędy CRC skutkują? Dysk nie może z danego "miejsca" odczytać danych, co może się np. w grach skończyć nagłym zakończeniem działania programu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rookers

Witam,

Sprawdź na innym kablu od HDD, ewentualnie przepnij się w inny port na MB. Można sprubowac sprwadzić też dysk programami bootowalnymi spod DOSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel przepiąłem w inny port. Póki co, czekam na rezultaty.

Sprawdziłem kondensatory. Żaden z nich wybrzuszonych denek nie ma, choć dwa już były wymieniane bo się rozlały.

I po dzisiejszej rundzie w BF 3 i symptomach, przypomniało mi się co się działo, gdy kondensatory się rozlały.

Postać nie mogła strzelać ani używać ekwipunku. Wtedy, były to problemy z pamięcią RAM.

Teraz objawy są wskazujące znowu na problemy z pamięcią RAM. Po jakimś czasie, dzieje się tak, że Windows sypie mi błędami pokroju "Nie masz dostępu do (przykładowo) notepad.exe", "Zawartości Schowka nie można wkleić do programu Paint (przy próbie zrobienia zrzutu ekranowego błędów)", brak pamięci na wykonanie danej akcji (np. otwarcie/zapisanie pliku w Notatniku), niemożność otwarcia Menadżera Zadań poprzez skrót ctrl+alt+del (przez kombinację ctrl+shift+esc działa), znikające hasła do programów np. Skype (sprawdziłem komputer pod obecnością wirusów poprzez Malwarebytes Anti-Malware, jest czysty), niemożność otwierania programów. Jedyne, co pomaga, to restart. Jeśli będą znowu pojawiać się te błędy, nie omieszkam ich tutaj wkleić. Wcześniej nie miałem jak, brak telefonu pod ręką.

Czy te objawy wskazują na coś konkretnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...