Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dogi

Problem z GPU

Polecane posty

Witam,

otóż mój problem przedstawia się tak, że karta graficzna po starcie systemu zaczyna z miejsca działać na pełnych obrotach i temperatura GPU dochodzi do 74 stopni, a wiatraki na karcie działają praktycznie na pełnych obrotach, przez co w domu ostatnimi czasy mam lotnisko.

Czasem zwalniała, okazało się, że jedyną rzeczą, która jest w stanie powstrzymać szalonego Asus'owskiego Radeon'a HD 7970 DCII jest... film na youtube, dokładnie tak, wystarczy, że w tle włączę film na youtube, mogę go zatrzymać i mam spokój. Jednak w razie braku internetu czy cokolwiek co może się przydarzyć, chciałbym znaleźć jakieś inne rozwiązanie problemu, najlepiej permanentne.

Jeśli obyłoby się bez reinstalacji systemu, dla mnie super.

Pełna konfiguracja sprzętu jest na moim profilu, w ostatnim czasie również nie było żadnych zmian w oprogramowaniu czy konfiguracji komponentów.

Dzięki. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie ruszałeś to teoretycznie wszystko powinno być ok. Czyli generalnie problem polega na tym, że karta się grzeje? Wrzuć screen z HWmonitor z temperaturami w spoczynku oraz pod obciążeniem(pograj w coś trochę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem antywirusa z Microsoft Security Essentials na AVG, 20 wyleczonych infekcji i mimo, że wiatraczki na karcie są na 50 poziomie to temperatura trzyma się 31 stopni, maksymalnie w idle doszło do 39 stopni, minimalnie do 30, wczoraj średnio było 62 wieczorem. Podejrzewam, że trafił mi się jakiś bardzo niegrzeczny, bo problem zniknął. Dzięki za pomoc. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...