Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DominikGAMERS

Problem z włączeniem komputera

Polecane posty

Przełączyłem komputera w stan uśpienia, wracam po 20 minutach - naciskam na przycisk POWER i... nic, chwile później komputer zgasł, a próby odpalenia go ponownie spełzły na niczym. Zauważyłem że w gniazdku nie ma prądu, wywaliło korek (mam skrzynkę z przyciskami także nie w całym domu). Podłączyłem do innego gniazdka, wciskam przycisk na zasilaczu z off na on i wywaliło korek znowu (to gniazdko jest nowe tzn ma osobną instalację). Wcześniej tego nie było i tutaj pytanie - czy to wina zasilacza i czy mogło uszkodzić się coś więcej w komputerze.

Specyfikacja:

CPU: Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz

Motherboard: 970A-G46 AMD 970 Socket AM3+

Graphic Card: Radeon 6770 HIS 1 GB

RAM: Goodram DDR3 4096MB PC1333 CL9

HDD: Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

PSU: SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG

DVD-ROM: Sony DVD-RW RECORDER WEW SATA 24x

Computer Cases: Zalman Z11 PLUS

Monitor: LED Philips 227E3LSU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zwarcie. Masz możliwość sprawdzenia innego zasilacza? Lub tego wykręć i sprawdź na innej konfiguracji. Jeśli są takie przeskoki i korki ci wywala, to być może poszła w siną dal połowa podzespołów. Je również sprawdź n a innym kompie, czy są sprawne (oczywiście jeśli będziesz miał taką możliwość).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu było kilka cytatów, ale ze względu na to, że odnosiły się do usuniętego statsu, zostały one wycięte. - MD

Pisząc tutaj liczę na pomoc kogoś kto się zna, natomiast wypowiada się ktoś kto radzi mi coś co już zrobiłem - ba, napisałem o tym. Liczyłem na odpowiedź taką jak ta powyżej i za nią dziękuje. Za to pseudo-ekspertom mówię nie. Niepokoi mnie, że istnieje ryzyko spalonych podzespołów - da się to jakoś reklamować? Ubiegać się o coś od producenta zasilacza? Zgaduję, że nie, choć kiedyś dostałem nową drukarkę (lepszą) z powodu zamienników tuszy, które jak to mówił sprzedawca były takie same, ale tańsze. Wystarczyło trochę się pokłócić chytry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje dla udzielających rad:

Zanim coś napiszecie, przeczytajcie dokładnie co autor napisał.

Instrukcje dla autora:

Jak widzisz, że ktoś sobie nabija posty zamiast udzielać porady, to nie baw się w moderatora i nie wdawaj w niepotrzebne dyskusje.

Co do samego problemu - poza standardowym sprawdzeniem kompa na innym zasilaczu (tudzież obecnego psu na innym kompie) można też sprawdzić samą instalację (za słabe bezpieczniki przy za dużym obciążeniu (typu włączone kilka sprzętów na raz) zazwyczaj skutkują w/w objawami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamacji - Na pierwszy ogień rzuciłbym winę na zasilacz. W końcu to dzięki niemu leci te zasilanie ;). Burzy u ciebie nie było, więc to odpada, gdyż (o ile pamiętam) za te winę trudno się z sprzedawcą dogadać. Masz chyba gwarancję na wszelkie podzespoły komputera? Jeśli tak, to wytłumacz sprzedawcy, że komputer samoczynnie przestał reagować na start. Jeśli stwierdzi, że to od zasilacza i przez niego poszła reszta (płyta, proc, karta), to musi ci je wymienić na nowe, nic innego nie poradzi (mówię o tym, jeśli podzespoły są na gwarancji/lub sam komputer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren - Szczerze mówiąc, to nie wiem czy autor "bawił się w moderatorów", ponieważ wątpię że gdyby tego nie wytknął, to post zostałby zweryfikowany jako spam przez moderatorów. Nie mówię tu oczywiście o jakimkolwiek lenistwie tylko o nie dopatrzeniu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - od oceniania co podpada, a co nie pod syndrom moderatora jesteśmy tu my. Po drugie - ew. uwagi do moderatorów to nie tutaj.

wątpię że gdyby tego nie wytknął, to post zostałby zweryfikowany jako spam przez moderatorów. Nie mówię tu oczywiście o jakimkolwiek lenistwie tylko o nie dopatrzeniu.

W takich sytuacjach wystarczy/należy kliknąć "Raportuj". EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak: zasilacz padł - wywala z gniazdka, sprawdzałem jakimś miernikiem i wywaliło. Wszystko teoretyczne działa - komputer zawiesił się na bootowaniu (chwile po pojawieniu się po środku znaczka ładowania 7) Prawdopodobnie winna jest awaria gdy był w stanie uśpienia - bo podłączyłem dysk i miałem dostęp bez problemu do wszystkich danych. Do biosu też wszedłem więc wszystko wydaję się być OK. Teraz pytanie: komu wysłać i jak to zrobić ten zasilacz - czy do morele.net gdzie go kupiłem czy prosto do producenta silentumpc? Czy wysyłać kabel zasilający od gniazdka do zasilacza bo w pudełko nie ma na to miejsca - W OGÓLE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozkręcałeś zasilacza? Posiadasz paragon/dowód zakupu? Inaczej gwarancja może nie być przyjęta. Głosisz to tam, gdzie kupowałeś, czyli w tym wypadku morele. Kabla zasilającego nie musisz wysyłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...