Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raventilus

Dziwny problem z komputerem.

Polecane posty

Witam Serdecznie

Mam taki problem.

Wczoraj jak zawsze rano postanowiłem odpalić komputer. Niestety po kliknięciu przycisku POWER wiatrawk w zasilaczu i w "coolerze" obrócił się dwa razy, na sekunde zapaliła się kontrolka na przodzie komputera (to zielone światełko) i tyle co się działo . Wyczytałem na forum by odpiąć wszystko czyli grafike, ram itp . Niestety dalej to samo. Odrzucam teorie że to wina zasilacza, ponieważ tak się dzieje na 3 które mam w domu. Mianowicie jest jedno ALE : przy wyciągnięciu wtyczki z nad "coolera" 12v wiatraki się kręcą, dioda świeci, gdy włóże spowrotem tą wstyczke na swoje miejsce, to dzieje sięsytuacja powyżej.

Prosze bardzo o pomoc bo nie wiem co mam naprawić bądź wymienić - jestem totalnym laikiem w tych sprawach więc nie wymagajcie ode mnie wielu jak i fachowego języka .

Procesor : Intel E302006-001 (nie wiem dokładnie, bo nie mam pudełek od części )

Płyta Główna : GA-945P-S3 Gigabyte

K.Graficzna : GeForce 9400 GT 1 GB

RAM: 2GB GoodRam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą wtyczke. Jeśli podepne tam ją od zasilacza (wtyczke) to komputer się nie włącza. Raz wiatrakiem obróci, na sekude zapali się dioda od przodu komputera (zielona - komputer wlaczony) i tak jakby ucinąło dopływ prądu .

Właśnie w nim szperałem

Gdy wszystko jest podpięte dzieje się tak jak w moim pierwszym poście. Jeśli natomiast wypne k.graficzna i ram to on chodzi (zwróciłem uwage że wiatrak na procku zwalnia i psyspiesza tak jak by dostawał "kopa" prądu) to co sekunda ze speakera wydobywa się pojedyńcze pikanie.

Pytanie: Mogło coś się "odwidzieć" zasilaczowi że stracił swoją moc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam stary zasilacz... 20 pin i 4 z kabelkami czarnymi i żółtymi to jego moge bezpiecznie podłączyć ?

Bo jeśli mu (komputerowi, dokładnie płycie głównej) odepne wszystko i on chodzi tylko piszczy a jak podepne np ram czy k. graficzną to już go nie rusza, to nie wiem czy zwarcie czy zasilacz nie ma tyle siły by "udzwignął" wszystkie podzespoly ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...