Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qczi

BlueScreen 0x00000124

Polecane posty

Cześć.

Otóż mam taki problem:

Posiadam już 5cio letniego laptopa (wiem straszny dziadek) HP DV6 1145EW w konfiguracji:

AMD Turion ultra dual-core ZM-84 2,30 GHz

4GB ramu

grafika Radeon HD 4650

Płyty głównej nie udało mi się zidentyfikować.

WIn 7 64bit

Problem jest następujący: Blue Screen wyskakuje przy wysokim obciążeniu (gry) ale też przy oglądaniu filmików na YT i podczas oglądania filmów z neta.

Tendencja wyskakiwania błędu jest różna, potrafi 5 razy w ciągu godziny a potrafi przez dzień lub dwa dać spokój.

Dodatkowo Podczas resetu komputera zdarza się mu też czasem że głośniczek biosa wydaje dźwięki niestety próba dopasowania ich do modeli dźwiękowych błędów mi się nie udała.

Sprawdzałem go programem HWMonitor i zaobserwowałem że:

- nie występuje problem ze skokami napięcia

- temperatury były wysokie ( grafika grzała się do 92 stopni, ale to już jest rozwiązane)

Zamieszczam opis błędu jaki udało mi się z poziomu windowsa zdobyć, jak złapie blue screena i zrobie mu fotkę to też wrzucę.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8004E15038

BCP3: 00000000B6000000

BCP4: 0000000000000181

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\011013-20982-01.dmp

C:\Windows\Temp\WER-25162-0.sysdata.xml

Niestety plików z zapisami (dmp i xml) nie mam.....

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program occt i zrób cpu test z małymi partami danych na 5 minut.

Testy wykazał brak błędów we wszystkich badanych parametrach ( wydajność i stabilność procka, napięcie, temperatura).

Czytałem już ten artykuł nie raz.

Niestety wnioski z niego są znikome, bo jak sam autor twierdzi. To może być wszystko.

Mogę jeszcze spróbować faktycznie sprawdzić dysk twardy aczkolwiek nie miewałem nigdy problemu z utratą danych, znikającymi plikami itd itp.

Powiedzcie jeszcze czy wbudowany do biosu mem test jest jakiś miarodajny, bo miałem zamiar go załączyć ale może jest program szybszy i lepszy.

PS. od momentu napisania pierwszego posta nie złapałem BS'a a na przykład zanim utworzyłem temat miałem 3 w odstępach jakiś 15-20 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykluczyłeś procesor i zasilacz(chociaż moim zdaniem, warto by było sprawdzić zachowanie komputera na innym zasilaczu) kolejnymi podejrzanymi na liście są dysk i pamięć. Podaj odczyt SMART(np. program HdTune, zakładka HEALTH) i przetestuj pamięci programem MEMTEST86+ (ściągasz plik iso i wypalasz obraz na płytkę np. programem ISO burner lub na pendrive'a)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykluczyłeś procesor i zasilacz(chociaż moim zdaniem, warto by było sprawdzić zachowanie komputera na innym zasilaczu)

Więc nie jest to pierwszy zasilacz na którym to się dzieje. Pierwszy był fabryczny z laptopem, drugi był oryginalny wymieniony w ramach gwarancji producenta i trzeci kupiłem na allegro natomiast też jest oryginalny HP, zgadza się numer produktu, parametry i cala etykieta opisowa oraz rozmiary wtyczki do kompa, ponadto był oryginalnie zapakowany.

Dziś już nie miałem czasu zrobić testów HDD i ramu ale w czwartek mam dzień wolny i bez problemu ogarnę te 2 testy.

postaw system od nowa, zajrzyj do biosu

Typowa odpowiedz na nabicie posta. Nie pisał bym gdybym nie próbował wszystkich prostych sztuczek i zabiegów.

Co do BIOS'u to chyba nie czytałeś dokładnie mojego pierwszego posta. To jest laptop i BIOSy do laptopów oraz te ze strony supportu są tak okrojone że można na nich co najwyżej zmienić kolejność botowania nośników.

Chyba że kolega jest taki dobry i znajdzie mi normalnego i pewnego na 100% BIOSa do płyty Quanta: 3061.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z programem HDtune dzieje się coś dziwnego u mnie gdyż po włączeniu programu okno health jest puste...

Nie mniej Quick Scan wykazał brak błędów w sektorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku występują realokowane sektory co oznacza, że dysk się sypie. Niemniej jednak odczyt ten wydaje mi się dość dziwny... Dla pewności wrzuć jeszcze screen z programu Crystal disk info(sorki, że tak dużo tego ale lepiej się upewnić). Pamiętaj aby rozciągnąć okienko tak aby widoczne były wszystkie atrybuty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srorki że dopiero dziś ale wczoraj już nie miałem sił :)

Z tego co zauważyłem to twoje obawy chyba się potwierdzą...

CIekaw jestem ile kosztuje ew. dysk do laptopa.

post-92703-0-20545900-1367987864_thumb.j

post-92703-0-18428700-1367987874_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw system od nowa, zajrzyj do biosu

Typowa odpowiedz na nabicie posta.

nie, bo jesli masz kombinowac na tysiac sposob, lepiej to robic na czystym systemie, po przeskanowaniu przez antywira ;p wtedy mozna wykluczyc duzo rzeczy ;p

do biosu chcialem zebys zajrzal czy czasem tam sie nic nie poprzywracalo co surowego stanu, ale jesli masz tak okrojony ze tylko bootowanie mozesz ustawic to wybacz ;)

jesli myslisz o dysku to zobacz sdd, daje porzadnego kopa wydajnosciowego dla lapka :) ale jesli budzet maly to taki 500 gb do 200 zł powinienes znalezc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zamiaru pompować w 5 letniego lapka 1000zł na taki dysk.

Jeśli faktycznie to dysk to:

CIekaw jestem jak mogło dojść do takiego uszkodzenia - czy to po prostu dysk po czasie zaczyna tak miewać czy to jakieś bardziej mechaniczne uszkodzenie.

Jeśli mogli byście poradzić jaki dysk mniej więcej wybrać - myślę nad 500gb może 1tb

Natomiast nie wiem przez jaki pryzmat patrzeć na parametry, z obiedu w świecie parametrów sprzętu wypadłem jakieś 3 lata temu i od tamtej pory jestem już lekko zielony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie przez 5 lat nie robiles mu formata ? i przez 5 lat dysk odczytywal te same sektory w kolko i sie zarżnął sam ;p

Kolego nie rób ze mnie komputerowego tempaka. W przypadku laptopów zalecany format co 6 miesięcy i sama reinstalka Windy co kolejne pół roku. W przypadku stacjonarek może być co roku.

Tak jak pisałem wcześniej, Dużo czytałem o tym błędzie, szukałem sam różnych rozwiązań lecz niestety nie dawały rezultatu.

Od początku tematu podszedłem bardziej profesjonalnie do tematu - wypisałem konfig sprzętu, podałem objawy itd.

A ty robisz ze mnie informatycznego analfabetę.

Zbyt długo interesuje się informatyką i się uczyłem jej w szkołach i dłubiąc na własnym sprzęcie w domu by popełniać standardowe błędy konserwacji sprzętu.

Ale wracając do tematu - diagnoza postawiona?? 100% dysk twardy??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dyski są jakieś porypane, popatrzcie na ten obrazek, niby nawet inny firmware, a liczba realokowanych sektorów dokładnie ta sama (o pozostałych równie dziwnych wartościach nie wspominając). Pomijając, że liczba kosmiczna, czy to przypadek, iż na obu dyskach występuje tyle samo takowych sektorów? Wątpię.

Ja bym jeszcze zrobił skan w MHDD (opis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny program niż ten MHDD?? męczę się z nim od rana i za chiny ludowe.... może dlatego że chce go wgrać na pendrive'a. Podjadę do sklepu i kupie jakąś płytę i zobaczymy jak wtedy się zachowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość realokowanych sektorów również mnie zdziwiła dlatego poprosiłem o odczyt z innego programu. Ale jak widać nie można go uznać za wiarygodny więc z wymianą dysku na razie się wstrzymaj. Co do MHDD na pendrive, ściągnij obraz programu, następnie pobierz XBOOT ,uruchom go i dodaj MHDD do listy(przeciągnij plik do okna programu). W nowym oknie wybierz np. "add using Grub4dos iso image Emulation" i następnie "create USB" w prawym dolnym rogu. Wybierz bootloader(syslinux) oraz nośnik na którym chcesz go zainstalować. Z tak przygotowanego pendrive'a uruchamiasz komputer pamiętając o wcześniejszej zmianie kolejności bootowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem - poczytałem ten topic na forum co był podamy i użyłem programu Victoria 4.3 pod windowsa laga załączam.

Dodatkowo załączam screen shota z ustawień i wyników zamieszczonych w programie.

Już sam nawet jako laik stwierdzam że dysk jest w opłakanym stanie...

post-92703-0-60432700-1368105416_thumb.j

eventlog.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak piszę o skanie w MHDD, to tylko ten program mam na myśli (Victoria albo w ogóle nie działa na systemach 64-bitowych, albo działa niepoprawnie; w każdym razie wynik nie jest dla mnie do końca wiarygodny). :P A po drugie, jak już użyłeś tego programu, trzeba było dać też screena ze "Smartem".

Na razie widać, że na dysku są podejrzane sektory, ale to ani nie oznacza, iż dysk jest uszkodzony, ani też, że jest odpowiedzialny za Twój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie ma ani realokowanych sektorów, ani też prób realokacji. Ciekawe, czy program miał na to jakiś wpływ, czy też te wartości pojawiają się i znikają*. =) Jakbyś mógł, to daj jeszcze raz screena z CrystalDiscInfo.

*mam poważne przesłanki ku temu, by podejrzewać, że może się tak dziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...