Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SzymekTS

Problem z grami Zotac 9600gt

Polecane posty

Witam

niedawno kupiłem używaną karte graficzną Zotac 9600 gt 1gb ddr2. Po zamontowaniu odpaliłem system, wgrałem stery z pytki, uruchamiam gre (Assasin's creed 2). Gram sobie może z 5 min gdy pojawia się zwiecha i muszę wyłączyć grę menagerem. po przeczytaniu paru tematów na forach stwierdziłem że to mój zasilacz może być winowajcą. Miałem zasilacz Procomp 400w (czarna lista i te sprawy) wiec zakupiłęm wczoraj zasilacz Fortron fsp 500w. Niestety problem nadal występuje tylko troche potem (10-14 min grania).Testowałem na kilku grach wszędzie to samo.

W czym problem??

Parametry kompa:

-CPU: Intel core2duo E8400

-Zasilacz: Fortron FSP 500W

-GPU: Zotac 9600 GT 1gb DDR2

-RAM: 3 GB Goodram (2+1)

-Płyta główna: Asrock 945 GCM-S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po tych próbach problem mi sie nieco pogłebił po około 5-10 sek po załadowaniu włascilej gry zwiecha....

a nie wiem czy to pomoze ale wyskakuje komunikat ze jast crash sterownika ekranu (nowy symptom)

temp 30min próby grania i 5min spoczynku potem pomiar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku najnowsze stery mogą się nie sprawdzić (ale - oczywiście - wypróbuj), jeśli też będzie źle, to zmień je jeszcze na inną wersję. Poza tym najlepiej usuń stare (swoją drogą te z płyty mogą też być odpowiednie, tylko np. się nieprawidłowo zainstalowały lub też pozostałości wcześniejszych mieszają, zatem reinstalacji też nie zaszkodzi spróbować) - "po bożemu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku IMHO pozostaje format (względnie sprawdzenie karty na innym kompie), jeśli na zupełnie czystym systemie (jeżeli się na to zdecydujesz, nie instaluj niczego poza niezbędnym minimum) nadal będą problemy, to prawdopodobnie kupiłeś niesprawną kartę.

BTW, daj jeszcze screena z programu, o który prosił Cię feleron (pograj ile zdołasz, HWM niech działa w tle), gdyż poprzedni pomiar jest zupełnie nieprzydatny. Ewentualnie sprawdź jeszcze kartę w OCCT (GPU Test) lub/i w FurMarku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mogłeś mnie źle zrozumiałeś. Jeśli tak, to tłumaczę: pisząc "wina systemu", nie chodziło mi o to, iż mógłby być on winny sam w sobie (że np. karta będzie dobrze działać na XP, a na 7 już nie =]), tylko, że coś w systemie może być zrąbane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to wygląda, skoro na innej karcie wszystko działa normalnie(prawda?) wyklucza to raczej uszkodzenie płyty głównej. Analogicznie jeżeli na innym kompie karta działa prawidłowo to również z nią wszystko chyba w porządku.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to...zasilacz, problem w tym, że z tego co pisałeś był on niedawno wymieniany. Zainstalowałeś wszystkie sterowniki od płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady jeej obciążyć

OCCT uruchomiłem włączyłem test nawet a po 3 sek wywaliło sterownik ale program próbował dalej i znowu wywaliło stery a następnym razem zakończyło sie to bluescreenem

tak stery zainstalowane ze strony producenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzenie wszystkiego co możliwe (choć wielkiego sensu w tym nie ma; przecież wiemy, że to karta / jej sterowniki sprawiają kłopoty :s) oraz "magia". Zacznijmy od "magii": podłącz kompa do innego monitora. Poza tym - jeśli masz taką możliwość - pożycz jeszcze inną kartę i sprawdź czy działa prawidłowo. BTW, na pewno miałeś zupełnie czysty system (żadnego softu, wszystko na tę chwilę zbędne - odłączone i bez sterowników, jeno podstawowe stery i jakaś gra)?

Przejdźmy do sprawdzania: daj w końcu tego screena z HWM z temperaturami pod obciążeniem. Ponadto podaj S.M.A.R.T. dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...