Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

razon35

Radeon HD7850 - bluescreeny

Polecane posty

Kupiłem komputer, złożyłem, zainstalowałem system i sterowniki. Wszystko ładnie pięknie.

W końcu przyszedł czas na testy. Uruchomiłem pierwszą grę. Po 2 minutach zwiecha, kolejna gra po minucie zwiecha. Poinstalowałem programy diagnostyczne. Pierwsza rzecz: hw monitor pokazuje dziwne napięcia, na linii 12V pokazuje 8,144 i na innych liniach tez pokazuje okolo 30% niższe, a w biosie pokazuje normalnie( we wtorek przyjdzie miernik to sie okaże czy wina zasilacza). Temperatury procesora i karty graficznej w normie. Testy furmarkiem, occt i 3dmarkiem i memtestem przechodzi bez problemu.

Myślę sobie pewnie wina sterowników. Przeinstalowałem sterowniki. Problem ten sam. Uruchamiam grę i po dosłownie minucie może dwóch albo bluskrin albo zwiecha albo reset sterownika graficznego i po chwili zawiecha.

W bluskrinie ukazuje sie błąd 0xA0000001, atikmdag.sys.

Specyfikacja komputera

gigabyte ga970-ds3

amd phenom II x4 965 be.

vertex radeon hd7850 x-edition

good ram 4 gb 1333mhz

seagate barracuda 1tb ST1000DM003

spc deus g1 500wat

problem wystepuje na systemach windows xp sp3 32 bit oraz windows 7 ultimate 64 bit

Poradźcie co jeszcze można sprawdzić żeby nie odsyłać karty graficznej która okaże się jednak sprawna w serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby podać treść bluescreena.
Przecież podał (na zdjęciu jest nawet mniej informacji). =P

@razon35- Hm, nie lubię tego bluescreena (jeżeli w ogóle można jakiegoś lubić ;]). Teoretycznie jest to wina sterowników karty graficznej i objawy też na to wskazują. Jednak w praktyce czasami bywa inaczej i w takich przypadkach bardzo ciężko dojść co naprawdę powoduje problemy. W każdym razie pierwsze co bym zrobił to reinstal sterów, lecz to już robiłeś (aczkolwiek w takim przypadku wypadałoby to zrobić "po bożemu" - klik). Następnie spróbowałbym innej wersji.

Pozostałe najczęstsze przyczyny pojawiania się tego BSoDa: szwankujący RAM (ale pamięć już sprawdzałeś), no i "mieszające" programy, szczególnie antywirusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...