Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WitcherPL

Przycisk Clr Cmos pali się na czerwono

Polecane posty

Witam

Wstałem rano i postanowiłem uruchomić komputer, lecz nie mogłem. Sprawdziłem tył i zauważyłem że przycisk Clr Cmos pali się na czerwono. Przycisnąłem go i komputer wystartował lecz i tak nie uruchomił się normalnie. Na razie jest dobrze aczkolwiek przy każdym uruchomieniu komputera z tyłu obudowy świeci się przycisk Clr Cmos ale komputer uruchamia się tak jak powinien, nie wiem czy tak było wcześniej bo nie zwróciłem uwagi. Czemu musiałem resetować BIOS ? Komputer składałem w styczniu tego roku, wymieniłem wszystko prócz zasilacza i karty graficznej, ale te 2 komponenty były w bardzo dobrym stanie.

Windows 7 64-Ult

Płyta główna Asrock P67 Pro3

Intel Core I3 2120

4GB RAM DDR3

GTS450 1GB OC

Zasilacz OCZ Stealth 500W

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się wtedy stało, wszystko teraz działa jak należy, kilka razy uruchamiałem kompa, Dr Debug nie zgłasza żadnych błędów, nie wiem może to tylko taki wybryk. Przy uruchomieniu komputera Clr Cmos świeci się jakieś 5 sec i gaśnie, a komputer uruchamia się normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić ? Przy starcie komputera CMOS się pali wtedy kiedy Dr Debug też się świeci pokazując kod ale komputer uruchamia się normalnie i nic złego się nie. Dr Debug zawsze działał i to normalne ale na tego CMOS'a nie zwróciłem uwagi i przez ten problem nie wiem co mam robić.

Gdyby CMOS się zresetował to chyba by mi się pokazał czarny ekran i teksty kliknij F1 lub F2 tak jak to było gdy nie mogłem uruchomić maszyny, tak jak mówię komputer uruchamia się normalnie ale to było dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień jakąś opcję w BIOSie, chociażby symbolicznie podkręć o parę MHz, zmień kolejność bootowania czy cokolwiek. Przy następnym uruchomieniu sprawdź, czy ustawienia domyslne się przywróciły - to będzie oznaczalo, że CMOS się zresetował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobrze że w BIOSIE jako eksperyment na chwile wyłączyłem złącza USB 3.0 ale wygląda na to że nic się nie resetuję. Po wyłączeniu USB 3.0 komputer uruchomił się normalnie i wszystko zostało tak jak ustawiłem. Teraz już przywróciłem złącza USB 3.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...