Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiuKang

pomoc przy kupnie routera-pomocy!

Polecane posty

Witam

Od pewnego czasu przymierzam sie do zakupu routera WiFi , jednak nie znam sie na tym temacie kompletnie i jest to dla mnie czarna magia. Jedyne co wiem na temat stanu obecnego dot. mojego internetu to:

- predkosc 100mb/s

- z sieci osiedlowej, kiedys nazywala sie e-wro , teraz jest to juz chyba przejete przez dialog

WiFi potrzebuje do korzystania z internetu w samrtfonie oraz laptopie, do ktorego kupna rowniez sie przymierzam. Dodam, ze jesli chodzi o laptopa to glownie bedzie sluzyl do grania w Fife przez internet tak wiec wskazana bylaby jakas solidna jakosc polaczenia. Co do routera to moge na niego przeznaczyć około 200zł. Generalnie to moje pytanie brzmi prosto i calkowicie nieprofesjonalnie zapewne- czy jak kupie router i go podlacze to komputer stacjonarny bedzie sobie korzystal dalej z neta "z kabla " z ta predkoscia 100mb/s ? Bo jest to dla mnie chyba oczywiste ale wole sie upewnic.

I teraz nasuwaja sie pytania- jaki router? Jak to dziala? Czy jesli mam predkosc neta 100mb/s to taka tez bedzie podczas korzystania z wifi? Czy podczas korzystania z internetu w kompie stacjonarnym i laptopie jednoczesnie bedzie nastepowalo wtedy pogorszenie polaczenia? Czy w ogole wifi bedzie w jakikolwiek sposob wplywalo na internet dostarczany do pc stacjonarnego ?

Prosilbym o proste wytlumaczenie, jak 2 latkowi. Z gory rowniez przepraszam za chaos wypelniajacy moja wypowiedz i uswiadomienie mnie jesli w moim mysleniu odnosnie domowej sieci bezprzewodowej sa jakies razace bledy logiczne:)

Z gory dzieki kazdemu za odp i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś modem od dostawcy czy tylko kabel "ze ściany" do karty sieciowej? Jeśli tak to masz w nim wyjście typu RJ-45? Po kablu z osiągnięciem 100 Mbps nie będzie żadnego problemu. Z WiFi jeśli weźmiesz coś opartego o 802.11n 300 Mbps prędkość może oscylować blisko 100 Mbps. Przy zwykłym użytkowaniu internetu nie będzie np. zwolnień na drugim komputerze itp. Router doradzę jeśli przedstawisz jak ma się ta sytuacja z tym modemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos porownywalnego lub nieco slabszego dostane np za polowe mniej? Bo wydaje mi sie, ze ten router jest hmm.. Nawet za dobry do moich zapotrzebowan ! :) ale jesli nie ma jakies tanszej alternatywy, ktora rowniez by wystarczyla w moim przypadku to dzieki za pomoc i temat do zamkniecia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz osiągnąć ~100 Mbps po WiFi i 100 Mbps po kablu to nic tańszego bym nie proponował. Przyda się router z LANem 1 Gbps w razie przyszłościowego podbicia łącza >100 Mbps. Możesz też poszukać TP-Linka WR1043ND przy czym różnica cenowa będzie nieduża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...